Santokhi: Leider, bestuur en beleid land worden vervangen
Santokhi had geen goed woord voor het slechte agrarisch beleid dat gevoerd is waardoor nu boeren hun sopropo niet kunnen exporteren naar Nederland en andere landen van de Europese Unie (EU). Dit is een enorme aderlating voor de boeren. De lokale markt zal overspoeld worden door sopropo, waardoor het hele land nog bitterder wordt. De VHP heeft komt met oplossingen zei de politicus. Binnen een half jaar nadat de regeermacht is overgenomen, zal samen met internationale deskundigen - ook de EU - voedselveiligheidsinstituut worden opgericht.
In de tussentijd heeft de VHP Agrarische Raad de opdracht gekregen om alle landbouwers die sopropo voor export planten te registreren. De partij heeft tienduizenden markoesaplanten die onder het sopropodak geplant kunnen worden. De pulp wordt geëxporteerd naar Frans-Guyana waar ongeveer 8 euro wordt betaald per kilo. "Haast evenveel als voor sopropo in de EU", zei Santokhi. Hij voerde aan dat de EU sinds 2016 schriftelijk heeft aangegeven dat er maatregelen zouden worden getroffen, maar Suriname heeft zijn huiswerk niet goed gedaan. Die minister die toen op LVV zat, had volgens de VHP-leider alleen maar belangstelling voor Chinese trawlers.

Santokhi die geboren en getogen is op Lelydorp, zei dat een stad daar zal verrijzen met alle infrastructuur. "Lelydorp wordt Lelystad". Ook zal er een universiteit daar komen, waarbij nog nagegaan zal worden om welke faculteit het zal gaan, want Lelydorp heeft onder andere veeteelt, agrarische sector, bloementeelt. De wegen moeten worden aangepakt want hoewel Lelydorp twee meter boven de zeespiegel ligt, veranderen de zandwegen in modderpoelen als het eventjes hard regent. De regering maakt niet genoeg middelen vrij voor de districten, waardoor de decentralisatie niet tot uiting komt.
"Vanaf het aantreden van deze regering negen jaar geleden is het land systematisch achteruitgegaan. Het volk is in armoede terechtgekomen. Het land is financieel-economisch geïsoleerd geraakt," stelde de voorzitter van de oranje partij. Alle instituten zijn volgens hem gecorrumpeerd. Het vertrouwen is kapot gemaakt. Investeerders willen geen zaken doen met Suriname, want er wordt geld onder de tafel gevraagd. Overal zijn er problemen. De veeboeren zijn geconfronteerd met grote achteruitgang. Zij krijgen SRD 3 zoveel voor een liter melk, terwijl de Staat meer dan SRD 8 int. Jongeren willen het werk niet overnemen. Als het beleid niet verandert, zullen van melkboer overstappen naar slachtveeboer. Santokhi hield zijn gehoor voor dat de VHP bezig is met een plan voor wederopbouw van het land, waar een crisisbeheersingsplan deel van uitmaakt. Er zal een burgergericht beleid worden gevoerd, met als belangrijkste taak om het land te redden. Dat is de agenda van de partij. Wie die agenda niet heeft, is op de verkeerde plaats, zei Santokhi.
De aspirant-kandidaten van Wanica die geprofileerd hebben, zijn gepresenteerd door de partijvoorzitter. Deze zijn: (in alfabetische volgorde) Henk Aviankoi, Charoen Bhoelai, Melissa Bruinhart, Raiza Foster-King, Indersing Gangabisoensingh, Luciën Hardjoprajitro, Johny Hussain, Minaxidevie Jhakry-Harnam, Bashierahmad Kasiemkhan, Murwin Leeflang, Chanderboshkoemar Mangroo, Sidik Moertabat, Mohab-Ali Barkatoellah, Bholanath Narain, Mildred Pinas, Santhoesja Pinas, Maureen Post, Ritish Sardjoe, Rewtie Sietaram, Suraksha Sital-Hirasingh, Ray Tjokro, Cecil Valies. Enkele namen zijn uit strategische overweging nog niet bekendgemaakt.
Vandaag
Gisteren
- Naar duurzame sportontwikkeling in Suriname
- PURP over zichtbare resultaten: Palmentuin, damwand en restauraties centraal
- ATOC en VSH Community Fund versterken ondersteuning kinderen met autisme
- Visserijsector onder druk: Simons en SSA zoeken oplossingen voor EU-risico en illegale visserij
- Bijdrage aan duurzaam beheer van UNESCO Mens- en Biosfeerreservaat in St. Kitts en Nevis
- Olieprijzen stijgen fors, bondgenoten voeren overleg over beveiliging Straat van Hormuz
- In memoriam: Chandrikapersad 'Chan' Santokhi
- Motorrijder komt om het leven bij ongeval te Pikin Saron
- Bundel 'Onafhankelijk' officieel gepresenteerd aan samenleving in volle Tori Oso
- Zon, bewolking en regen zullen elkaar afwisselen
- Hoe NAVO-bondgenoten weerstand bieden tegen Trumps eisen voor oorlog tegen Iran
- Staatscrematie Santokhi op 7 april; regering opent condoleanceregister
- Column: Collectieve schuld
- Abdoel: Jaarverslag Rekenkamer versterkt controle en vertrouwen in overheid
Eergisteren
- Washington zal het Caribisch gebied blijven domineren
- Zestien nieuwe sergeant-majoors versterken Nationaal Leger
- Diakonessenhuis start integraal programma voor moeder- en kindzorg
- Condoleanceregister geopend, nationale rouwdagen afgekondigd voor Santokhi
- Trump kondigt mogelijk einde van oorlog met Iran aan
- Politiebericht over tragisch ongeval in Coesewijnestraat
- VRTS eert rol Santokhi en spreekt waardering uit voor samenwerking met mediasector
- Artikel 140 GW en WIPA en het gelijkheidsbeginsel en het vervolgingsmonopolie
- Dodelijke aanrijding tussen auto en bromfiets op Coesewijnestraat
- Minister Huur ontvangt districtsplannen 2027
- Warme en vochtige 1 april
- Conflict tussen VS en Iran bereikt beslissend moment
- Man ontkent beschuldiging van seksueel misbruik van dochter
- Bouva: Energie moet motor zijn voor brede economische groei Suriname