53e Nationale Kunstbeurs: Voor ieder wat wils
Na een aantal toespraken, overhandigen van giften en toezeggingen is de beurs met het beschilderen van een doek door de sprekers geopend. Voorzitter Michel Brahim en Elvira Sandie die namens het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur optrad, merken op dat de Surinaamse kunstenaars het steeds beter doen. Ze doen vaker mee aan buitenlandse exposities en scholen zich verder. Brahim haalt wederom aan hoe belangrijk het stimuleren van kunst en creativiteit is bij de vorming van jonge kinderen en prestaties van volwassenen.
Sommige bezoekers zijn zichtbaar onder de indruk van wat er wordt getoond. Anderen wachten tot het minder druk is zodat zij de werken in rust kunnen “innemen.” Modern, figuratief, abstract, diepte, simpel, diep, vrolijk, suggestief, altijd in kleur. Schilderijen, keramiek, stellages, foto’s. Er is een speciale ruimte voor “digital art” in de ballroom. Daar zitten een 3D-artist en een fotograaf die drones inzet om momenten vanuit de lucht vast te leggen. Ook de drones zijn uitgestald. Zij moeten natuurlijk veel vragen beantwoorden. Sommige werken maken zo een diepe indruk dat ze al dezelfde avond worden verkocht.
Sandie deelt mee dat de “regering zich heeft gecommitteerd om een Nationale Kunsthal op te zetten.” De NK heeft nog steeds geen eigen huis, elk jaar wordt het evenement op een andere locatie gehouden. Desondanks verwacht Brahim 15.000 bezoekers, het jaarlijks gemiddelde. Brahim is onder de indruk van wat er tentoongesteld wordt. Uiteraard wordt er ook verkocht. Naast de tentoonstelling zijn er ook workshops voor kinderen en volwassenen. De beurs duurt tien dagen.
René Gompers
Vandaag
Gisteren
- EZ traint jonge ondernemers in duurzame landbouw
- Caricom viert 52 jaar samenwerking en veerkracht
- VS en Suriname herbevestigen gedeelde waarden van vrijheid en democratie
- Dode bij aanrijding Welgedacht B-weg
- Rusland zet op grote schaal chemische wapens in Oekraïne in
- Twee brandkasten buitgemaakt bij overval op woning
- Menselijke resten aangetroffen op goudnederzetting in Brokopondo
- OM eist 7 jaar cel voor voorbereiden landing drugsvliegtuig in Pusugrunu
- Het belang van het project Van 't Hogerhuysstraat
- Militair beschuldigd van overtreden Wet Verdovende Middelen
- Veel zon, maar ook onweersbuien in de middag
- Diplomatieke spanning tussen VS en Colombia escaleert
- Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutioneel Hof
- Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valkuilen
Eergisteren
- Militairen beschuldigd van diefstal na tekort aan proviand tijdens detachement
- ExxonMobil draagt deel van Stabroek-blok over aan Guyanese overheid
- Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen
- Suriname debuteert op OIC Youth Capital 2025 in Marrakech
- Het is tijd voor echte democratische hervorming in Suriname
- Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op 16 juli
- Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG
- Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binnenlandbewoners
- Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing
- Vandaag volop zon
- Overvallers binden slachtoffers vast en plunderen woning
- HvJ versterkt met rechter en AG
- Column: Contouren zichtbaar
- VHP neemt plaats in de oppositiebanken