2017: 162 nationaliteiten in Suriname
De Immigratiedienst van de Militaire Politie (MP) houdt de cijfers van het reizende publiek via de doorlaatposten (luchthavens en grensposten) en het MP-hoofdkwartier te Paramaribo bij. Van de groep met de Nederlandse nationaliteit zijn 111.676 personen via de J.A. Pengelluchthaven binnengekomen en 112.773 hebben het land via dezelfde route verlaten.
De meeste personen reizen via de internationale luchthaven. Zo zijn er 14.300 aankomsten met Braziliaans paspoort via deze post en vertrokken 11.647 weer via dezelfde route. Surinamers hebben ook aardig gereisd. Via de Pengelluchthaven vertrokken 53.636 en 51.245 kwamen het land weer binnen.
De grensposten Albina en Nickerie krijgen voornamelijk reizigers met de Guyanese en Franse nationaliteit. De immigratiedienst noteert 30.512 aankomsten en 26.244 vertrekken met een Frans paspoort via grenspost Albina. Terwijl via Nickerie 29.672 aankomsten met Guyanees paspoort zijn en 28.808 vertrekken via dezelfde post.
Vreemde nationaliteiten
Onder de personen met de 162 verschillende nationaliteiten, zijn er reizigers uit de meest vreemde landen. In zeven gevallen gaat het om maar één persoon. Ze hebben de nationaliteit van Armenië, Cambodja, IJsland, Lesotho, Mauritanië, Mozambique en Sao Tomé en Principe. Terwijl twee personen in Suriname zijn gearriveerd met de nationaliteit van Andorra, Cyprus, Ecuador, Guinee-Bissau, Somalië en de Verenigde Arabische Staten.
Uit andere vreemde hoeken van de wereld vallen personen op met de nationaliteit van onder andere Albanië, Angola, Benin, Burkina Faso, Congo, Djibouti, Kazachstan, Moldavië, Papoea nieuw Guinee, Tanzania en Togo.
Totale aankomsten
Vanuit Europa zijn de 1987, aankomsten met de Belgische nationaliteit de tweede grote groep. Hierna volgen 1170 met een Duitse en 1153 met een Britse nationaliteit. Er zijn 7.641 binnenkomsten met de Amerikaanse nationaliteit en 2.229 met de Canadese. Binnen de Zuid-Amerikaanse nationaliteiten vallen naast die van Brazilië met een totaal van 17.825, de 2.030 Venezolaanse en de 1.401 Cubaanse op.
Vanuit het continent Afrika staan de Zuid-Afrikanen op de eerste plek met 187 aankomsten. Op de lijst met Aziatische nationaliteiten staan 8.080 aankomsten met het paspoort van Hong Kong en 1.300 Indiërs. Op de derde, vierde en vijfde plaats staan binnenkomsten met de nationaliteit van Maleisië met 876, Indonesië met 719 en China met 592.
Bij de Immigratiedienst gebruiken ze het Border Management Systeem en worden paspoorten van het reizende publiek gescand. In de nationaliteiten statistieken maakt het systeem geen onderscheid in nationaliteit en werkelijk verblijf (herkomst land/woonplaats). Bijvoorbeeld in het geval van personen met de Franse nationaliteit. Er wordt geen onderscheid gemaakt of zij vanuit Frankrijk, Frans-Guyana of Martinique zijn.
Vandaag
-
15:18
De erfenis van Santokhi: Herstel zonder zekerheid?
-
13:36
ABOP roept op tot eenheid en hoop: Pasen als moment van vernieuwing voor Suriname
-
12:12
VHP benadrukt hoop, eenheid en voortzetting van Santokhi’s nalatenschap
-
10:34
Cultuurdrager en ondernemer Claudetta Toney (88) overleden
-
08:48
Vermiste Amerikaanse piloot gered in Iran na hevige vuurgevechten
-
06:51
NDP: Pasen als moment van heroriëntatie, kracht en nationale verantwoordelijkheid
-
04:53
Licht wisselvallig weer op Eerste Paasdag
-
02:56
Paus Leo roept op tot vrede te midden van oorlogen in de wereld
-
00:58
NPS roept op tot eenheid: Maak van Pasen een leidraad voor dagelijks handelen
-
00:01
CCK bij Pasen 2026: Hoop sterker dan duisternis in een verdeelde wereld
Gisteren
- Goodbye brother Chan
- PRO prijst Santokhi als verdediger van rechtsstaat
- Minister Huur verkent internationale samenwerking voor landbouw en local content
- VSB over Santokhi: bruggenbouwer tussen overheid en bedrijfsleven
- Suriname: Tussen macht en menselijkheid
- Brute supermarktroof: daders gaan ervandoor met geld en camerabeelden
- Iran zoekt vermiste VS-piloot, Israëlisch schip geraakt in Straat van Hormuz
- Artikel 140 Grondwet: bescherming of politieke blokkade?
- Aankomend korpschef wil complexer wordende criminaliteit effectief aanpakken
- Wisselvallig met buien, lokaal onweer mogelijk
- Omanese, Franse en Japanse schepen passeren Straat van Hormuz ondanks spanningen
- Bisschop Choennie waarschuwt op Goede Vrijdag voor ‘alledaags kwaad’ van roddel
Eergisteren
- Mijn loyaliteit voor Chan
- VS-vliegtuig neergeschoten boven Iran; oorlog dreigt verder te escaleren
- Kerpens officieel VN-ambassadeur: Suriname voor sterkere multilaterale rol
- Goede Vrijdag: Een boodschap van liefde, vergeving en dienend leiderschap
- Surinaamse ambassade in Den Haag opent condoleanceregister voor Santokhi
- Zonder wetgeving geen samenhangend local contentbeleid
- Herbenoeming Wolf bij CASAS leidt tot onrust: installatie en kritiek van personeel
- Hoe Trumps droom om verrijkt uranium uit Iran te grijpen kan eindigen in een ramp
- Herinneringen aan Chan Santokhi, Crimefighter en hoeder van de rechtsstaat
- Vochtig weer vandaag; buien in de loop van de dag
- Kabinet en diplomaten en anderen tekenen condoleanceregister op Paleis
- Column: Herstel begint met liefde en vergeving
- Emotioneel afscheid bij 'De Olifant': Brunswijk zichtbaar aangedaan