Argentijns danskoppel en gitaristen trio in Suriname
De uitdrukking It takes two to tango is letterlijk en figuurlijk van toepassing in Tango Sutil (subtiel). Het professionele Argentijnse danskoppel Claudio Barneix en partner, tevens echtgenote Alicia Orlando tonen samen de fijne kneepjes in dit dansgenre. “Claudio vertelde mij ‘wij dansen naar de muziek’. Hun stijl heeft een andere soul en drama en zit vol romantiek, passie en is sensueel.” It takes two to tango komt ook tot uiting in de samenwerking tussen de Argentijnse ambassade in Paramaribo en Peroti. De dansers en gitaristen zijn speciaal gehaald door de ambassade voor een gastoptreden tijdens de 205ste herdenking van de Revolutie in Argentinië. Zij treden vanavond op tijdens een receptie op de Pier van Hotel Torarica. “Zij dansen maar een kwartier voor genodigden, dus heeft de ambassade mijn bureau gevraagd om commerciële voorstellingen te organiseren.” Een voorstel dat Peroti met beide handen heeft aangegrepen.
Tango dansen is non-verbaal communiceren en een verhaal neerzetten. Tango heeft Afrikaanse roots, is versmelt met Europese dansgenres zoals de ‘Ballroom dance’, waar de leider en volger op elkaar afgestemd zijn. In de dans improviseren zij, verleiden elkaar en delen de hartstocht. Zo maakt Barneix, de romantische knieval en biedt hij de rode roos aan zijn geliefde Alica. De senioren burgers en scholieren die de eerste voorstelling vrijdagochtend bijwonen, zijn diep onder indruk en laten dit ook merken door een stevig applaus en gefluit. “Wij koppelen altijd entertainment en educatie, edutainment en hebben elke keer een sociale voorstelling”, zegt Peroti. Zo zijn de scholieren met een schoolopdracht naar de voorstelling gekomen en de ouderen uit verschillende tehuizen te gast.
Het gitaristentrio dat voor de akoestische begeleiding zorgt, bestaat uit Rodolfo Gorosito, Armando de la Vega en Sabastian Zambrana. In prachtige overgangen wisselen zij instrumentale stukken af met zang- en dansnummers. Het heeft weinig verbeelding nodig om je te wanen in een Italiaans straatje, op een terrasje met een wijntje in de hand, een park van verliefden of in een maffia scene. Het danskoppel is aangesloten bij de Argentijnse Nationale Tango Academie, zijn solisten van de Astor Piazzolla International Foundation en hebben in de internationaal bekende film Evita gedanst. In deze film wordt de tango ook gedanst door acteur Antonia Banderas, die de Argentijnse president Juan Peron speelt, gehuwd met de machtige Eva Duarte (Madonna). Verder is het dansgenre te bewonderen in films als Moulin Rouge, Last Tango in Paris, Another Cinderella en James Bonds ‘Never say Never Again’.
Peroti vertelt dat er een dansworkshop zaterdagochtend voor zes danskoppels (professionele dansers en/of docenten) op de agenda staat. In een aparte muziekworkshop participeren twee studenten van het Conservatorium en vier leden van de Gitaarristenkring. Zaterdagavond is de galavoorstelling en zondag volgen nog twee shows in Theater Thalia. Begin van het jaar bracht Lisibiti Arts het one-woman theaterstuk Ella! met Denise Jannah.
Vandaag
Gisteren
- Washington zal het Caribisch gebied blijven domineren
- Zestien nieuwe sergeant-majoors versterken Nationaal Leger
- Diakonessenhuis start integraal programma voor moeder- en kindzorg
- Condoleanceregister geopend, nationale rouwdagen afgekondigd voor Santokhi
- Trump kondigt mogelijk einde van oorlog met Iran aan
- Politiebericht over tragisch ongeval in Coesewijnestraat
- VRTS eert rol Santokhi en spreekt waardering uit voor samenwerking met mediasector
- Artikel 140 GW en WIPA en het gelijkheidsbeginsel en het vervolgingsmonopolie
- Dodelijke aanrijding tussen auto en bromfiets op Coesewijnestraat
- Minister Huur ontvangt districtsplannen 2027
- Warme en vochtige 1 april
- Conflict tussen VS en Iran bereikt beslissend moment
- Man ontkent beschuldiging van seksueel misbruik van dochter
- Bouva: Energie moet motor zijn voor brede economische groei Suriname
Eergisteren
- Reactie op vervolging politieke ambtsdragers
- Sri Sri Ravi Shankar: 'Santokhi heeft Suriname met oprecht hart gediend'
- Chan Santokhi: een leven in dienst van gerechtigheid
- Verdachten in Vaco-brandstichtingszaak in hoger beroep
- Santokhi, de gedreven en ambitieuze politieke leider
- DOE herdenkt Santokhi en roept op tot bezinning in samenleving
- Guyanese ambassadeur ontboden door minister Bouva
- Herinneringen aan Santokhi: Toewijding aan democratie en regionale samenwerking
- NPS eert Santokhi als toegewijde leider en bouwmeester van Surinames democratie
- VHP-Nederland prijst Santokhi als bruggenbouwer en toegewijd leider
- Wisselvallig weer met kans op buien in de middaguren
- 'Gevaarlijke escalatie': Wereld veroordeelt Israëlische doodstrafwet voor Palestijnen
- Column: De les van een onverwacht afscheid
- E-biker komt om bij fatale aanrijding
- Chandrikapersad Santokhi: Van 'The Sheriff' tot Staatsman