Zesdeklassers binnenland worden opgepept voor toets
De motivatie activiteit vindt plaats in het vakantieoord Ko I Sa Bόό dat aan de overkant van Abenaston ligt, tussen de dorpen Amakakondre en Kajapatie. De stichting wil met dit jaarlijks terugkerende project iets terugdoen voor de gemeenschap, in het bijzonder de kinderen. Dit jaar is de school van Pokigron toegevoegd, omdat die interesse getoond heeft. Omdat de groep groter is geworden, is er gekozen voor twee weekenden.
Het weekend voor de zesdeklassers uit Abenaston en Amakakondre is gestart met de sessie Faalangst die verzorgd wordt door Erna Aviankoi, social life skills trainer bij Cocon samen met Winston Roseval consultant en Social life skills trainer/project coördinator Mi Tamara bij Cocon. Op de zaterdag waren het sessies over het nut van studeren, je eigen identiteit kennen, depressie, motivatie speeches van Herman Jintie verpleegkundig directeur van het Psychiatrisch Centrum Suriname. De leerlingen werden ook toegesproken door Emmy Hart, directeur van stichting Rumas over Peer Pressure, Grasella Jozefzoon, jurist en seksuele voorlichter hiv/aids & tienerzwangerschap, Ingrid Corinde, voorlichter en penningmeester van stichting Ko I Sa Bόό en Walter Huur bouwkundige, tevens voorzitter van de stichting Ko I Sa Bόό.
Zondag is de motivatiebijeenkomst afgesloten met een Quiz (vakken als Aardrijkskunde, Geschiedenis, Algemene Taalkennis, Redactie en Hoofdrekenen). Naast het volgen van de sessies hebben de leerlingen ook vrije tijd gehad om in de koele kreek van het vakantieoord te zwemmen. De scholieren hebben aan het eind aangegeven dat zij het leerrijk hebben ervaren en serieuzer naar de toets zullen gaan met als slogan die ze van Emmy Hart geleerd hebben: “Wij willen het, Kunnen het en zullen het Doen".
De best geslaagden zullen net als die van 2013 een beurs krijgen. Het is de zesdeklassers ook duidelijk gemaakt dat de beurs stopt bij zwangerschap en het overdoen van een klas. Huur hoopt dat dit motivatieweekend van 2014 ook goede resultaten zal opleveren net als dat van vorig jaar.
Vandaag
-
08:50
Surinamers moeten in 2026 meer dan ooit opgeruimd karakter tonen
-
06:53
Caribisch toerisme blijft groeien ondanks geopolitieke risico’s rond Venezuela
-
04:55
Wisselvallig weer verwacht op 2e kerstdag
-
02:57
Leider van Bangladesh, favoriet voor het premierschap, terug uit ballingschap
-
00:59
Column: Kerstboodschap of zelfverheffende politieke mythe
-
00:01
Regering vervangt complete Deviezencommissie per 1 januari (update)
Gisteren
- Het mooiste van Paramaribo
- ABOP roept op tot volharding en vertrouwen in kerstsamenleving
- A20: Kerst als oproep tot vernieuwing, moed en rechtvaardig leiderschap
- Aangeschoten man beroofd en gewond achtergelaten op Saronbrug
- Zwaarbewapende bende overvalt supermarkt en woning in Wanica
- Suriname kan doorbreken op snelgroeiende kokosmarkt
- VHP positioneert zich als moreel kompas en hoeder van de volksstem
- Devisbuiten krijgt eindelijk schoon drinkwater: 38 huishoudens aangesloten
- Eerste kersttoespraak: Paus Leo XIV herinnert aan lijden in Gaza
- NDP: Kerst moment van hoop, verantwoordelijkheid en nationale verbondenheid
- Su Aid haalt recordbedrag van SRD 6 miljoen op voor Hematologie SVZ
- Rustig weerbeeld op Eerste Kerstdag met matige buien
- Eerste openbare kerstvieringen in Bethlehem sinds 2022 ondanks aanhoudend geweld
- Column: AFCON 2025
- Bisschop Choennie: Kerst is een oproep tot hoop, verzoening en verantwoordelijkheid
Eergisteren
- Cassatierechtspraak en het OM: staatsrechtelijke grenzen aan politieke hervormingsdrift
- KPS zet drone-unit in voor snellere opsporing en criminaliteitsbestrijding
- SVB-toppers benoemd in FIFA-commissies
- Dollar op weg naar grootste jaarverlies sinds 2017
- Ondernemer in Nickerie aangehouden op verdenking van smokkel
- Goud stijgt boven $4.500; zilver en platina bereiken nieuwe recordniveaus
- Politie ontmantelt autokraaklocatie en houdt meerdere verdachten aan
- Ontvluchte gedetineerde dodelijk geraakt bij wederaanhouding aan Henck Arronstraat
- Waarom toerisme in Suriname al jaren niet doorbreekt
- Werkgroep moet koers uitzetten voor grondenrechten en decentralisatiebeleid
- Wisselvallig weer met regenbuien
- Technisch onderwijs: niet alleen mooie woorden, maar ook verantwoordelijkheid
- Venezuela stapelt olievoorraden op in eigen wateren door Amerikaanse blokkade
- Prijzen blijven stijgen: inflatie in november 2025 op 11,6 procent