Maat vol voor personeel Esther Stichting
Er is al jaren geen leiding bij de stichting en dat zit het personeel heel hoog. Sandra Stro, adviseur van de personeelsbond zegt dat de stichting niet kan functioneren doordat er geen directeur is. Een personeelstekort en een slecht functionerend personeelsbeleid zijn de druppel die de emmer hebben doen overlopen. Er zijn nog tal van onduidelijkheden over de positionering van de werknemers in het Functie Informatie Systeem van de overheid.
De problemen zijn legio, zegt bondsvoorzitter Murwin Leeflang. “De actie is bedoeld om de aandacht van de regering te vestigen op de situatie in het tehuis.” De minister van Sociale Zaken en Volkshuisvesting, Alice Amafo, onder wie de stichting valt, heeft de bond vanmorgen uitgenodigd voor een gesprek over de situatie.
Slechte staat
De Esther stichting aan de Emilie Boutersestraat staat er compleet vervallen bij.
Zowel de gebouwen als het terrein verkeren in een slechte staat, op enkele plaatsen is er geen elektriciteit, terwijl er nauwelijks of niets wordt gedaan aan onderhoud. Stro zegt dat de situatie niet meer is uit te houden en de verwaarlozing nu ook is overgeslagen naar de zorg van de patiënten.
Het personeelsbestand is afgenomen van 125 naar 50 personen. Leeflang vraagt zich af als er onder deze omstandigheden ook een personeelsstop geldt voor de Esther Stichting. Volgens hem is er een enorme werkdruk op het resterend personeel. De stichting is voor een groot deel afhankelijk van subsidie die zij krijgt van de overheid. Leeflang zegt dat de begroting voor de stichting lange tijd niet is aangepast.
Hij legt uit dat er een stichtingsbestuur is die naast het aanhoren en zien van de situatie verder ook niets kan doen. Er is vaker contact opgenomen met het ministerie van Sozavo, maar dat heeft niet geholpen. “Ik heb begrepen dat de minister haar werk heeft gedaan en zaken heeft doorgeleid naar de regering. Op wat er verder met die zaken is gebeurd zou waarschijnlijk de vicepresident het antwoord moeten geven”, zegt Leeflang. Hij hoopt dat de regering vandaag nog ingrijpt.
Gisteren
- Milieu Effecten Analyse niet meer gratis
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst
- Gewapende overval op supermarkt: Winkelier weet te ontkomen
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname
- Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus
- De Twa-Twa in de Kolenmijn
- Bewolking, regen en onweer
- Vandaag en morgen nationale rouwdagen
- Bond Havenbeheer eist inzage in arbeidsovereenkomst Mangre
- Politie Suriname versterkt door VS training en HSI-ondersteuning
Eergisteren
- Dodelijke aanrijding Garnizoenspad: Bromfietser komt om het leven
- Suriname in de schijnwerpers: Tragikomedie van deze week (15)
- Man zwaargewond na steekpartij door ex-vriendin in Lelydorp
- Pokigron vraagt hulp voor urgente zaken
- Onderwijs op de rand van ondergang
- Santokhi benadrukt belang van RVI voor jonge Surinamers
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus
- Schoolvervoer per direct hervat
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijnse Kapel
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject acties inzetten
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in conclaaf
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president
- Column: Positieve mindset
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar