Bouw Nooddijk Weg naar Zee in maart
De aanbesteding voor de kustbescherming is op 31 januari. "De kwestie zeedijk is urgent," heeft Nurmohamed benadrukt op een regeringspersconferentie donderdag. "Dit valt onder de categorie Calamiteit en we zouden morgen kunnen beginnen. Maar er moet eerst een goed ontwerp zijn. Na 31 januari hebben we een maand dan hopen we ergens maart, als we goed advies hebben voor een ontwerp, onmiddellijk te starten." De overheid heeft voorgesteld dat er een dijk komt die 4.5 km lang, 2 meters hoog en 4 meters breed zal zijn en dat met palen en zakken cement-mix de golven afgebroken gaan worden. Het project gaat een jaar duren.
Tijdens het bezoek op Weg naar Zee was duidelijk gemaakt dat de bescherming van dit stukje kustlijn moeilijker geworden is. Openbare Werken is door de jaren heen wel vaker in actie gekomen om bescherming aan te leggen maar die moest binnen een mum van tijd weer 'gelapt' worden omdat ze doorbraken. De gevolgen van de 'climate change' voor dit gebied is niet mals: golven zijn agressiever, de modderbanken zijn aan het schuiven, de zeespiegel stijgt, hardere winden. Modder waarmee de dijken wordt aangelegd krijgt geen kans om te rijpen waardoor ze niet opgewassen zijn tegen de bonkende zee. Door menselijk handelen is ook een groot deel van de mangrove dat onder normale omstandigheden harde winden en de inkomende zee afremt én de biodiversiteit in stand houdt, voor een groot deel vernietigd.

Door uitblijven van een duurzame oplossing door opeenvolgende regeringen is hydroloog Sieuwnath Naipal in 2016 een project gestart om kwelders aan te leggen: Een deel van het sediment dat de zee aanvoert wordt op het strand vastgehouden. Op deze slib worden er mangrove bomen geplant. In de eerste jaren was er langzaam succes. Maar ook dit project is slachtoffer geworden van het veranderde klimaat; er wordt niet meer genoeg slib vastgehouden en de bestaande boompjes zijn weggespoeld of stierven uit. Het project ligt al geruime tijd stil.
Santokhi heeft tijdens het veldbezoek aan Weg naar Zee dinsdag, benadrukt dat er rekening gehouden moet worden met de biodiversiteit: niet alleen veilig wonen maar ook de voortgang van de agrarische productie in het gebied moet gegarandeerd zijn. De bijdrage van een werkgroep bestaande uit bewoners en deskundigen moet mede bepalen hoe de 'semi dijklichaam' eruit gaat zien en functioneren. Nurmohamed heeft op de persconferentie bevestigd dat er inderdaad ook mogelijkheden worden bekeken om het kwelder- en mangroveproject voort te kunnen zetten terwijl de voorlopige dijk zijn werk doet. Mangrove is essentieel voor onder andere de tuinbouw, landbouw, visserij en de productie van honing in het gebied.
Vandaag
-
08:47
Commentaar op het ambt Chief of Staff
-
06:52
Zonnepark Nieuw Aurora brengt elektriciteit naar tien dorpen Boven-Suriname
-
04:54
Zonnig weer met temperatuur oplopend tot 35 °C
-
02:56
IMF: Suriname in cruciale ontwikkelingsfase; biedt brede ondersteuning
-
00:59
Column: Gepast antwoord
-
00:00
Werknemers Surzwam zonder loon; president-commissaris weerspreekt beschuldigingen
Gisteren
- Suriname versterkt banden tijdens Afrika–Caricom Summit
- Grondconversie
- Tsang: structurele aanpak nodig na afkalving Brantimakkaweg
- SVB veroordeelt racistische uitingen in El Salvador en dient klacht in
- Waarnemend directeur Cultuur Warsodikromo ontheven; Daan officieel nog directeur
- Lijk in verre staat van ontbinding aangetroffen in Brokopondo
- Silvano Tjong-Ahin leidt RvC Havenbeheer: snelle aanpak VS-problemen prioriteit
- Man neergestoken na betrappen van inbreker
- Ontsnapte arrestant Uitvlugt opnieuw opgepakt door RBTP
- Tweede beroepsinstantie
- Suriname en India zetten samenwerking voort met vijf projecten per jaar
- Kans op onweersbuien in de middag
- Venezuela vergroot troepenmacht te midden van oplopende spanning met VS
- Column: Verdienen we zoveel DC’s?
- Ontmoeting met staatshoofd Simons prioriteit voor Guyanese president Ali
Eergisteren
- PALU: President laat met 21 DC’s kans op ordening districtsbestuur liggen
- Suriname en China versterken samenwerking in mijnbouw en mineralenbeheer
- Praten helpt
- Suriname in wereldtop suïcidecijfers: oproep tot actie en bewustzijn
- LVV-missie in Nickerie legt knelpunten en kansen in waterbeheer bloot
- Sosar Express/Impex: Juridische stappen tegen Sewdien
- De gevlekte USD-dollars met oortjes
- Stichting 8 December 1982: FIFA moet optreden tegen racisme
- Suriname en Petronas versterken samenwerking: gasvondst en focus op energietransitie
- Gezin ontsnapt ternauwernood bij brand in garage vol voertuigen
- Franse regering valt na motie van wantrouwen; politieke crisis verdiept zich
- Warm weer met in de middag kans op onweersbuien
- Politie stationeert onderzoeksunit bij LVV na onthulling omvangrijke malversaties
- Gewapende overval in woning: slachtoffers gekneveld achtergelaten
- Sewdien: Donatieboten China Aid nooit ingezet door conflict met transporteur
- Column: Ivan Fernald en de ironie van de democratie
- Natio verslaat El Salvador overtuigend met 2-1 in WK-kwalificatie
- Rusland bevestigt: Fernald accepteert voordracht als ambassadeur in Guyana