Lieveld: Ik snap besluit bunkeren schepen bij Cevihas niet
In een brief die waarnemend directeur der Belastingen, Winston Wirht, namens de minister Gillmore Hoefdraad van Financiën heeft ondertekend, is het besluit bekendgemaakt. Lieveld die de visserijsector door en door kent, is niet gekend bij het besluit. Hij legt uit dat de boten bij dit besluit weken moeten wachten voor ze bevoorraad zijn. In de afgelopen jaren zijn Surinaamse bedrijven ertoe overgegaan hun eigen accommodaties voor het bunkeren van deze boten te bouwen. Lieveld zegt dat het altijd goed heeft gewerkt met de controle van de douane en de controle van LVV. Bij de boten wordt nagegaan of deze de belastingvrije diesel voor visserijdoeleinden gebruiken.
De onderdirecteur Visserij vindt het belachelijk dat de boten bij Cevihas NV diesel moeten kopen van SOL voor US$ 0,52 per liter, terwijl Staatsolie dezelfde diesel verkoopt voor US$ 0,38 per liter. “Ik snap het besluit niet,” zegt hij. “Waarom moeten wij SOL accommoderen en ons eigen Surinaams product beneden de kostprijs laten exporteren om aan US-dollars te komen?” Hij vindt het een ondoordacht besluit. “Dit besluit kan niet doorgaan, je komt aan verdragen die gelden voor vissen in internationale wateren.”
Lieveld wijst op het gevaar voor Staatsolie. Gowtu is verplicht zijn olie in SRD te verkopen. Staatsolie zal straks op de vrije markt aangewezen zijn om US-dollars te kopen om zijn schulden te betalen. “Dat zal een grotere druk leggen op de wisselkoers.” Hij vindt dat Staatsolie in de gelegenheid gesteld moet worden diesel te leveren aan de boten. “De afrekening vindt plaats in US-dollars en boekt Staatsolie tegelijkertijd winst.”
Al decennialang worden de boten belastingvrij gebunkerd op de verschillende accommodaties. LVV is in staat de boten die uitgerust zijn met het VMS-systeem te volgen op visserij-activiteiten. De visserij-deskundige heeft goede hoop dat er geen beslissingen worden genomen om één van de weinige sectoren die het nog goed doen, schade te berokkenen. Lieveld waarschuwt dat de maatschappijen ook kunnen besluiten weg te gaan en hun olie op de internationale markt te kopen. “Het duurt misschien langer, maar dan zijn ze er in elk geval goedkoper uit. En dan zijn wij nog verder van huis.”
Vandaag
-
19:09
OM vraagt GVO aan: Zaak-Gooding na 35 jaar in nieuwe fase
-
18:48
Herdenking werelddag tegen mensenhandel en- smokkel
-
16:46
Tsunamiwaarschuwingen opgeheven rond de Grote Oceaan
-
14:45
Ave regeerders, zij die sterven gaan groeten u
-
12:47
Caricom: CARPHA-strategie versterkt regionale gezondheidszorg en samenwerking
-
10:49
Gewapende overval op woning Copernicusstraat: grote buit en geschrokken bewoners
-
08:50
Simons kritisch over hoge kosten energieprojecten tijdens overleg met EBS
-
06:52
Kans op hervorming en wederopbouw van luchtvaartsector
-
04:54
Het weerbeeld: bewolkt en onweersbuien
-
02:57
Taiwan bouwt droneleger tegen mogelijke Chinese invasie
-
00:59
Column: Gemiste kans(en)
-
00:00
Welzijn: Clown-opmerking Hellings moet in context worden beoordeeld
Gisteren
- Tsunami treft Hawaï en Japan na zware aardbeving in Rusland: wat we tot nu toe weten
- Rovers schieten op voertuig bij gewapende straatberoving
- Brandweer verhoogt paraatheid: extra maatregelen in droge tijd
- Illegale landingsbaan Goliath-gebied vernietigd
- Kustafslag bedreigt Chileense stranden
- Suriname Import-Export Gids nu digitaal beschikbaar
- Anno 2025 mogen we desinformatie niet meer accepteren in Suriname
- Vakbondsleider Hellings stapt naar Arbeidsinspectie na ontslag door EBS
- Zware aardbeving treft Russische regio Kamtsjatka: tsunamiwaarschuwingen tot in Hawaï en Japan
- Veel bewolking met kans op wat regen
- VK dreigt Palestina in september te erkennen als Israël geen humanitaire actie onderneemt
- Column: Twee scheve schaatsen
- NPS-fractie stelt deel bezoldiging beschikbaar voor sociale projecten
Eergisteren
- OM: Laat u niet gebruiken voor drugstransport via pakketten
- Twee verdachten aangehouden voor brute overval op 91-jarige man
- Suriname: Ministerposten, het wordt tijd dat de lat hoger ligt
- EBS ontslaat bondsvoorzitter Marciano Hellings op staande voet
- Studie: Gevallen van leverkanker kunnen tegen 2050 bijna verdubbelen
- Twee leden elite-eenheid KST aangehouden in spraakmakende zaak Sunparklaan
- Aanklacht Van den Bergh tegen accountant Braster ongegrond
- Minister Ramsaran belooft militairen waardering en versterking
- Gewapende diefstal bij GOw2: daders slaan toe en vluchten op bromfiets
- Korpschef aan minister Monorath: Politie kan het niet alleen
- Bewolkt met kans op wat regen
- VN: Honger daalt, maar risico’s blijven groot
- Column: Geen gezichtsverlies, maar gezichtsherstel
- Minister Monorath: Politie kan met tekorten niet optimaal functioneren