Stefanus Ligorie en Erowarte willen nauwe samenwerking
De jeugdvertegenwoordiger bracht dit bezoek op uitnodiging van de jongeren uit dit dorp. Hij overhandigde bij deze gelegenheid een ideeënbus aan kapitein Jonas Gunther. "Je kunt jouw ideeën, problemen en oplossingen erin deponeren, waardoor het wederzijds contact blijft.” Ligorie is al acht jaren bezig met jongerenwerk in Marowijne. "Ik heb veel affiniteit met de jeugd en heb daarbij het constante streven een bijdrage te leveren aan de ontwikkeling van de doelgroep", benadrukt hij.
Geen werkgelegenheid en recreatie
Ligorie legt uitgebreid uit wat de taken zijn van het Jeugdparlement en hoe de jeugd op de mogelijkheden van dit instituut kan inspelen. Dorpsbewoner Jurgen Jubitana haalt het ontbreken van gerichte sport- en recreatieve activiteiten, trainingsmogelijkheden en werkgelegenheid aan. Binnen de mogelijkheden van het ministerie van Jeugd en Sportzaken en andere ministeries die het jeugdbeleid in hun portefeuille hebben, zal gekeken worden welke projecten voor jongeren gerealiseerd kunnen worden.
Kapitein Jona Gunther wijst de ouders echter erop dat zij hun kroost moeten blijven stimuleren om de school af te maken. Hij maakt zich zorgen, omdat de meeste studenten niet verder komen dan het 1e of 2e leerjaar, wanneer zij naar de stad gaan voor studie. "Als je de verleidingen niet weerstaat, ben je binnen de kortste keren terug in het dorp", zegt Gunther.
Voor het komend schooljaar wordt door tussenkomst van de kapitein, een schoolbus beschikbaar gesteld van het ministerie van Onderwijs en Volksontwikkeling voor de schooljeugd uit de dorpen Erowarte, Bamboesie, die voor vervolgonderwijs naar Albina moet. Ligorie zegt dat hij zich persoonlijk zal inzetten om de jongeren te informeren over de formaliteiten die zij in orde moeten maken om met de schoolbus mee te kunnen.
Isaak Poetisi
Vandaag
Gisteren
- Naar duurzame sportontwikkeling in Suriname
- PURP over zichtbare resultaten: Palmentuin, damwand en restauraties centraal
- ATOC en VSH Community Fund versterken ondersteuning kinderen met autisme
- Visserijsector onder druk: Simons en SSA zoeken oplossingen voor EU-risico en illegale visserij
- Bijdrage aan duurzaam beheer van UNESCO Mens- en Biosfeerreservaat in St. Kitts en Nevis
- Olieprijzen stijgen fors, bondgenoten voeren overleg over beveiliging Straat van Hormuz
- In memoriam: Chandrikapersad 'Chan' Santokhi
- Motorrijder komt om het leven bij ongeval te Pikin Saron
- Bundel 'Onafhankelijk' officieel gepresenteerd aan samenleving in volle Tori Oso
- Zon, bewolking en regen zullen elkaar afwisselen
- Hoe NAVO-bondgenoten weerstand bieden tegen Trumps eisen voor oorlog tegen Iran
- Staatscrematie Santokhi op 7 april; regering opent condoleanceregister
- Column: Collectieve schuld
- Abdoel: Jaarverslag Rekenkamer versterkt controle en vertrouwen in overheid
Eergisteren
- Washington zal het Caribisch gebied blijven domineren
- Zestien nieuwe sergeant-majoors versterken Nationaal Leger
- Diakonessenhuis start integraal programma voor moeder- en kindzorg
- Condoleanceregister geopend, nationale rouwdagen afgekondigd voor Santokhi
- Trump kondigt mogelijk einde van oorlog met Iran aan
- Politiebericht over tragisch ongeval in Coesewijnestraat
- VRTS eert rol Santokhi en spreekt waardering uit voor samenwerking met mediasector
- Artikel 140 GW en WIPA en het gelijkheidsbeginsel en het vervolgingsmonopolie
- Dodelijke aanrijding tussen auto en bromfiets op Coesewijnestraat
- Minister Huur ontvangt districtsplannen 2027
- Warme en vochtige 1 april
- Conflict tussen VS en Iran bereikt beslissend moment
- Man ontkent beschuldiging van seksueel misbruik van dochter
- Bouva: Energie moet motor zijn voor brede economische groei Suriname