Suriname presenteert multiculturele keuken op Afrikaans wereldpodium
De African Export Import Bank (Afrexim Bank) organiseert van 4 tot en met 10 september de Intra-African Trade Fair 2025, onder het thema One People, United in Culture, Creating for the World. Het evenement trekt naar verwachting 30.000 bezoekers uit meer dan 140 landen, met ruim 2.000 exposanten. De beurs richt zich op handel en investeringen en beoogt deals te sluiten ter waarde van circa USD 44 miljard.
Voor Suriname is de deelname bijzonder: het land wordt niet alleen als onderdeel van de Afrikaanse diaspora erkend, maar mag ook zijn culinaire diversiteit tonen. In de schijnwerpers staat chef Jennifer Wolff van Ursula’s Catering Services, een familiebedrijf dat al meer dan dertig jaar actief is. Het bedrijf vindt zijn oorsprong in de Binnenlandse Oorlog van de jaren ’90, toen oprichtster Ursula Wolff bekend werd om haar geliefde “oso nyang” voor vluchtelingen. Haar nalatenschap wordt nu voortgezet door dochter Jennifer.
Tijdens CANEX neemt chef Wolff deel aan twee culinaire hoogtepunten:
Jollof War Competition: een prestigieuze kookwedstrijd rond Jollof Rice, hét West-Afrikaanse gerecht. Wolff brengt een creatieve twist door de Surinaamse Ala Kondre Moksi Alesi te combineren met Jollof Rice, waarmee ze de historische en culturele brug tussen Afrika en Suriname benadrukt.
Surinaamse Bami: in slechts veertig minuten bereidt Wolff voor zestig gasten dit iconische gerecht, compleet met saté en toebehoren. De keuze voor bami – via de Javaanse gemeenschap diep verankerd in de Surinaamse eetcultuur – illustreert perfect de multiculturele versmelting van het land.
“Het is een eer om Suriname op dit niveau te vertegenwoordigen,” zegt Wolff. “Met onze gerechten willen we laten zien dat Suriname meer is dan een land – het is een levend symbool van diversiteit en creativiteit, verteld op elk bord.”
De deelname van Suriname aan IATF2025 draagt bij aan de internationale zichtbaarheid van het land als culturele en culinaire hotspot. Het biedt Surinaamse ondernemers de kans hun producten en expertise wereldwijd te presenteren en nieuwe netwerken te bouwen binnen de Afrikaanse en internationale creatieve industrie. Daarmee wordt de basis gelegd voor samenwerkingsverbanden die de positie van Suriname als toeristische en culinaire bestemming kunnen versterken.
Vandaag
-
10:17
Gajadien vraagt PG onderzoek naar onbevoegde beslissingen en corruptie bij BBS
-
08:50
Recordaantal schutters bij Hong Wei Nationals 2025
-
06:51
Strafzaak rond gewelddadige ripdeal Sunparklaan van start
-
04:54
Overwegend bewolkt en regen in de middag
-
02:57
Trump opent deur voor mogelijke gesprekken met Venezuela
-
00:59
Column: Suriname wordt vijftig: tijd om eindelijk één richting te kiezen
-
00:00
Bribi na krakti: Natio-hype wakkert nationaal gevoel aan tot over de grenzen
Gisteren
- Verdachte op heterdaad betrapt tijdens woninginbraak
- TCT start landelijke operatie om bussector te ordenen en registers te actualiseren
- Fernandes Driver beloont topgamers met SRD 10.000 bij vierde prijzenronde
- Hoe Meituan de stadsstraten tot leven brengt
- Ryan Torilal in vrijheid gesteld op last Hof van Justitie
- Tuinman aangehouden voor diefstal van dure pruiken in Wanica
- Bangladesh: Tribunaal veroordeelt afgezette Sheikh Hasina tot de doodstraf
- Arbeider overlijdt na instorting metalen wand in Avanavero
- Herbeleven 50 jaar onafhankelijkheid met historische vlagchoreografie
- Reactie op: Alleen onrechtmatige gronduitgiften worden nietig verklaard!
- Fernandes verrast klanten met vroege kerst en prijzenregen
- Suriname 50 Jaar Onafhankelijk: Vooruitgang komt niet vanzelf
- Bewolkt met wat regen
- Amerikaans vliegdekschip arriveert in Caribisch gebied
- Column: Stay true to yourself and your professionalism
- Ambassadeur Ricardo Panka: ‘Geen gewijzigd, maar hernieuwd beleid richting Nederland’
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 898
- OM in hoger beroep tegen beslissing RC over inverzekeringstelling Torilal
- Meer dan 3.000 deelnemers bij succesvolle DSB Bigi Yari Run
- Is de Chinalco-deal haalbaar met de door de regering gestelde voorwaarden?
- Simons: Chinese vereniging blijft strategische partner in Surinaamse ontwikkeling
- Meervoudige inbraakverdachte aangehouden
- COP30: Klimaatdemonstranten eisen gehoord te worden
- Rc gelast vrijlating Torilal; Openbaar Ministerie direct in beroep
- President Simons overweegt u toch financiële vergoeding voor leerkrachten!
- Zonnige dag vandaag met kans op onweer in de middag
- Torilal nog vast in grootschalige LVV-fraudezaak (update)
- Uitspraak hoger beroepzaak Pakittow op 28 januari
- Geen uitweg meer: vermogen publieke personen voortaan onder toezicht