Simons: Buitenlandse Zaken speelt sleutelrol in toekomst Suriname
President Jennifer Simons heeft bij haar eerste officieel bezoek aan het ministerie van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS) lof geuit voor de “uitzonderlijke kwaliteit” van de overdrachtsdocumentatie . “Wat ik heb gezien aan documenten over personeel, projecten en beleid is van uitzonderlijke kwaliteit. Dat verdient applaus,” zei het staatshoofd vrijdag tijdens haar ontmoeting met minister Melvin Bouva en het BIS-team. Ze benadrukte dat deze grondige voorbereiding niet wettelijk verplicht is, maar getuigt van toewijding binnen het ministerie.
Minister Bouva onderstreepte het bijzondere karakter van dit eerste bezoek: “Dat is niet zonder reden. Het buitenlands beleid wordt door de president aangestuurd en wij geven er invulling aan vanuit dit ministerie.” Hij verwees naar zijn eerder uitgesproken visie: “We need to make Suriname shine again.” De bewindsman gaf aan dat Suriname zijn diplomatieke voetafdruk internationaal zal versterken via strategische samenwerking, economische diplomatie, en concrete resultaten voor de samenleving. “Het gaat niet alleen om protocollaire handelingen, maar om tastbare vruchten voor het volk – van agrarische ontwikkeling tot verbetering van consulaire dienstverlening en hervorming van het migratiebeleid.”
President Simons ging in op de centrale rol van economische diplomatie in het huidige tijdsgewricht. “Met de enorme schuldenlast die het land kent, is economische diplomatie essentieel. We kijken uit naar partnerschappen met andere landen en internationale organisaties om ruimte te creëren voor nationale ontwikkeling,” stelde zij. Daarbij benadrukte ze ook het belang van een goed gefaciliteerde diaspora. “Onze diplomatieke posten en ook Surinamers in het buitenland, wettelijk erkend als deel van onze gemeenschap, moeten actief betrokken worden.”
Bijzonder aandacht vroeg de president voor de behandeling van Personen van Surinaamse Afkomst (PSA). Ze hekelde het feit dat PSA-houders hun status iedere vijf jaar moeten bevestigen: “In onze wet is nooit bedoeld dat mensen telkens opnieuw moeten bewijzen dat ze van Surinaamse afkomst zijn. Dat doe je één keer, zoals wij onze nationaliteit bevestigen. Ook Surinamers buiten het land verdienen die zekerheid.” Indien wetgeving hiervoor aangepast moet worden, verwacht zij dat het ministerie dat signaleert.
De president sloot haar bezoek af met een dankwoord aan het personeel. “Het zijn de mensen op de werkvloer die dit mogelijk maken”. Ze gaf aan het verdere beleid in overleg met minister Bouva te zullen afstemmen.
Vandaag
Gisteren
- SLM-vlucht naar Amsterdam geannuleerd na technisch mankement
- Column: Borrelpraat no. 934
- Gewapende overval op supermarkt Quan Tai aan Henck Arronstraat
- Cubaanse president beschuldigt VS van genocide en poging tot overname
- Simons bij terugkeer uit Engeland: 'Internationale steun cruciaal voor nieuwe economische fase'
- Het belang van een onafhankelijke Nationale Ombudsman
- Nieuw boek pleit voor mondiale Surinaamse natie en grotere rol diaspora
- Man overleden na aanrijding op kruising Latour- en Franklinweg
- De onzichtbare handen achter het moderne voetbal
- Leerkrachten pleiten voor bredere invoering van 'Het Begint Bij Mij'-programma
- Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- 'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
- Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
- Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?
Eergisteren
- Uitbreiding vrij verkeer binnen CARICOM moet meer beroepsgroepen kansen bieden
- Voetbal tussen waarneming en waardering
- Films brengen basisscholieren in contact met Franse taal en cultuur
- Voetganger overleden na aanrijding: doorgereden autobestuurder gezocht
- Derde helft WK 2026: Dank u, Thank you, Gracias
- Een kritieke ecologische en humanitaire crisis in het binnenland van Suriname
- Geiten als trofeeën
- Districtscommissariaat Paramaribo Midden verhuist naar eigen werkgebied
- Wereldbank schat schade door aardbevingen in Venezuela op $19,6 miljard
- Overwegend warm en zonning weer; later kans op buien
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en personenauto op kruising Sumatraweg-Houttuinweg
- Ken syfilis in 2026
- Starnieuws gouddossier 2; Asabina: Regering weet wat misgaat in goudsector, maar grijpt niet in