Rusland: Wij worden de grootste partij na 25 mei
NPS voorzitter Gregory Rusland is ervan overtuigd dat zijn partij na 25 mei de grootste wordt. De aanvallen met leugens van andere partijen worden maar voor lief genomen. Wij gaan niet schelden, soms reageer je op de leugens, maar wij houden ons niet bezig daarmee op dit moment”, zei partijvoorzitter Rusland dinsdag na het indienen van de kandidatenlijsten bij het Centraal Hoofdstembureau. “De NPS is de hards groeiende partij op dit moment, de peilingen wijzen dat uit. Ik heb mijn kandidaten ook voorgehouden dat ze aangevallen zullen worden en daar rekening mee moeten houden”.
Bij de NPS hebben ook de Surinaamse Partij van de Arbeid en Duurzaam en Rechtvaardig Suriname (DRS) zich aangesloten. Kandidaat Marcia Clumper staat op de 51e plek op de NPS lijst. Voorzitter Joyce Williams ziet die plek op de lijst niet als een degradatie, nadat zij was voorgedragen door de OPTSU om de eerste plek op die lijst in te nemen. "Als je bij de NPS op de 51e plek staat om de lijst te duwen is dat geen degradatie”, zegt Williams. Clifford Marica van DRS staat op de 50e plek.
Rusland zegt dat op de kandidatenlijst op DNA niveau er personen voorkomen die beter passen in uitvoerende functies. Zo is de voorzitter van de Jongerenraad, Danique van Varsseveld niet op de lijst geplaatst, maar zal waarschijnlijk in de uitvoering belanden bij voldoende zetelwinst van de partij. Op nummer 12 staat Raïssa van Varsseveld, zus van Danique. Zij is lid van het Japin. De partij had graag ook Shanti Venetiaan, die op dit moment voorzitter is van het bestuur van de Anton de Kom universiteit, op de lijst gewild. Venetiaan heeft echter aangegeven liever in de uitvoering te willen gaan. Rusland zegt dat dit voor meerdere kandidaten op de lijst geldt. Ïn de uitvoering zullen zeker 200 tot 300 personen nodig zijn”, zegt Rusland.
De partij heeft geen noemenswaardige zaken te melden over kandidaten die mogelijk een besproken verleden hebben. Rusland zegt dat een kandidaat zelf iets heeft aangegeven. “Wij hebben ernaar gekeken het is iets dat lang terug is gebeurd. De persoon heeft zich gerehabiliteerd en is al langer dan twintig jaar dienstbaar aan de samenleving en doet goed werk. Op basis daarvan is de persoon wel op de lijst geplaatst”. De NPS heeft met haar kandidaten afgesproken dat eenmaal gekozen, het proces waarbij zij via de notaris hun vermogen laten vastleggen, in werking zal worden gezet.
De kandidatenlijst van NPS

Vandaag
-
05:25
Verspreide onweersbuien in de middag
-
03:33
NDP-fractie eist themavergoeding over machtspositie Staatsolie
-
01:36
Assemblee wil dekking SRD 11,5 miljard tekort; uitgaven OM en Hof fors omhoog
-
00:59
Column: Stuurmanskunst of …?
-
00:00
Suriname krijgt US$ 500 miljoen zachte lening van IDB, met mogelijke verdubbeling
Gisteren
- Trinidad kent diepwaterblokken toe aan Exxon, mogelijke investering van $21,7 miljard
- "It ain't no fun when the rabbit got the gun"
- Visserscollectief vraagt president Simons harde aanpak misstanden visserijsector
- Bloedbank in acute financiële nood: Enorme achterstand ziekenhuizen
- Inheemsen: van 'Verworpenen' tot nationaal ontwikkelingsmodel
- Directeur Openbaar Groen per direct ontheven wegens onregelmatigheden
- Gratis medische zorg in Marwina Ziekenhuis voor Albina en omgeving
- Vuurwapenvergunning verlengen? Online doen
- US$ 63.000 uitgetrokken voor Carifesta te Barbados
- Wat staat ons politiek te wachten?
- Bewolking en onweersbuien op deze dinsdag
- Monorath belooft verbeteringen voor KPA na werkbezoek Santo Boma
- Column: Auto’s voor een kwart, vertrouwen voor nul
- Isaacs waarschuwt voor politieke invloed op politie; benadrukt rol OM
Eergisteren
- Tijdelijke voogdij cruciaal voor bescherming van minderjarigen
- Veroordeelde in hoger beroep in zaak brandstichting Vaco
- Noersalim in overleg met LVV-bond over dringende personeelskwesties
- Prominente Al Jazeera-journalist gedood bij Israëlische luchtaanval in Gaza
- Para krijgt nieuwe stem in parlement: Michael Marengo
- Suriname en Frankrijk verdiepen samenwerking gezondheidszorg
- Busvergunningen voorlopig stopgezet: Landveld wil strenger toezicht openbaar vervoer
- Wanneer breekt de helft van Suriname echt door?
- Vandaag toelating Michael Marengo tot DNA
- Zonnig, maar bewolking neemt toe
- Europa: Geen vrede in Oekraïne zonder Kyiv aan tafel
- Als de wind onze belofte meevoert...
- Meer dan 25% van begroting 2025 gaat naar ambtenarensalarissen