Brazilië: Ontbossing Amazone op laagste punt in zes jaar
De daling is een welkome opsteker voor de regering van Luiz Inácio Lula da Silva, die bij zijn aantreden in januari beloofde tegen 2030 een einde te maken aan de ontbossing.
Onder zijn voorganger, Jair Bolsonaro, was de vernietiging van het regenwoud enorm toegenomen.
In de eerste zeven maanden van het jaar is de ontbossing cumulatief met 42,5% gedaald ten opzichte van dezelfde periode van 2022, zo blijkt uit voorlopige gegevens van INPE.
Opeenvolgende dalingen in juni en juli zijn vooral veelbelovend, omdat maandelijkse gegevens over ontbossing in de Amazone vaak pieken in deze tijd van het jaar, wanneer het weer droger wordt.
"We zien de groeicurve van de ontbossing omkeren", zei minister van Milieu, Joao Paulo Capobianco tegen verslaggevers in Brasilia.
De nieuwe cijfers komen wanneer Lula volgende week samenkomt met leiders van Amazone-landen voor een top in Noord-Brazilië om manieren te bespreken om 's werelds grootste regenwoud te beschermen.
Lula zei woensdag dat de top zou proberen om voor het eerst een gemeenschappelijk beleid op te stellen om de regio te beschermen, waaronder het omgaan met veiligheid langs de grenzen en het vragen van particuliere bedrijven om te helpen bij de herbebossing van 30 miljoen hectare van gedegradeerde grond.
Deskundigen prezen de vermindering van de ontbossing in de eerste maanden van de regering-Lula, en riepen op tot voortdurende waakzaamheid in de komende maanden, wanneer branden en kaalkap vaak hun hoogtepunt bereiken in de regio.
"Het is een zeer significante daling voor een drogere maand", zegt WWF-Brasil-manager Mariana Napolitano. "Dat laat ons zien dat de noodmaatregelen die zijn genomen, met name de commando- en controlemaatregelen, hebben gewerkt. Maar de ontbossing blijft op een hoog niveau en om deze tegen 2030 tot nul terug te brengen, zullen meer structurele maatregelen nodig zijn."
Gisteren
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresenteerd
- Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
- Staatsolie: Tekort aan geschoolden remt olievooruitgang
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
- Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
- VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
- Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
- Kans op een enkele bui
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs
Eergisteren
- Versterking is nog geen vertrouwen
- Tijdelijke aanpassing regionaal vliegschema SLM
- Conclaaf kiest nieuwe paus, start op 7 mei
- Reactie op 'Ons politiek-bestuurlijk systeem...'
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewijnestraat
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal
- Mijn gezondheid is geen bevel
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing tegen truck
- Mac Andrew: 'Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel arbeidsrecht'
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpoging
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!
- Bewolkt met kans op enkele middagbuien
- Anthony Nesty en Surinaamse sporters gehuldigd
- Drukken definitieve DNA-stembiljetten gestart
- Erkenning collectieve eigendomsrechten met politieke wil snel opgelost