Guyana's olieproductie stijgt met succesvolle installatie van FPSO
Yellowtail is ontworpen om maximaal 250.000 vaten ruwe olie per dag te produceren, waarmee het de hoogste initiële productiedoelstelling heeft van alle FPSO's die momenteel voor de kust van Guyana liggen. Hierdoor stijgt de nationale olieproductiecapaciteit naar meer dan 900.000 vaten per dag.
De installatie van de FPSO, uitgevoerd door het schip Normand Installer, omvatte een afmeersysteem met 20 lijnen. SBM Offshore benadrukte de cruciale rol van efficiënte coördinatie tussen sleepboten, reddingsoefeningen en naadloze samenwerking voor de snelle afronding van de operatie.
Het Yellowtail-project maakt deel uit van een reeks miljardendollarprojecten in het Stabroek-blok, dat wordt geëxploiteerd door ExxonMobil (45%), Hess (30%) en CNOOC (25%). Het consortium heeft reeds zes projecten goedgekeurd en streeft naar een totaal van tien. Twee nieuwe projecten, elk met een productiecapaciteit van 250.000 vaten per dag, zullen naar verwachting tussen 2026 en 2028 operationeel worden. Mogelijke uitbreidingen, waaronder olie-, gas- en condensaatprojecten, worden onderzocht voor lanceringen tussen 2029 en 2030.
Verkiezingen en politieke ontwikkelingen
President Irfaan Ali kondigde zondag aan dat Guyana op 1 september algemene en regionale verkiezingen zal houden, de eerste verkiezingen sinds het land begon met het uitgeven van olie-inkomsten in 2022. De verkiezingen zullen een belangrijke test vormen voor het beheer van deze middelen door de regering.
Bij de vorige verkiezingen in 2020 werd de uitslag vijf maanden vertraagd door juridische geschillen en fraudeclaims. De regerende People's Progressive Party Civic (PPP/C), die een kleine parlementaire meerderheid heeft, steunt president Ali voor een tweede termijn. De oppositiepartijen A Partnership for National Unity (APNU) en de Alliance for Change (AFC) overwegen een hernieuwde samenwerking, maar hebben hierover nog geen definitieve beslissing genomen.
Daarnaast heeft de zakenman Azruddin Mohamed, die in 2024 door de Verenigde Staten werd gesanctioneerd wegens belastingfraude en omkoping, zich kandidaat gesteld voor het presidentschap. De Guyanese verkiezingswetgeving laat echter geen ruimte voor onafhankelijke kandidaten, waardoor Mohamed naar verwachting binnenkort zijn politieke partij zal aankondigen. Andere partijen die zullen deelnemen, zijn onder andere A New and United Guyana (ANUG) en het VIGILENT Political Action Committee (VPAC).
Vandaag
Gisteren
- Nieuwe website moet toegang tot kapitaal voor ondernemers vergroten
- Regering hervat onderhandelingen met Chinalco over bauxiet West-Suriname
- Passagier overlijdt tijdens KLM-vlucht van Amsterdam naar Paramaribo
- MinOWC treft maatregelen voor snelle plaatsing basisschoolleerlingen
- De waarheid achter de mooie woorden!
- Zeven maanden cel geëist tegen militair voor cocaïne in postpakket
- Woordenwisseling Vechtpartij bij pompstation eindigt in bloedige kappartij
- Somohardjo: Minister GBB belooft boothouders intrekking grond Leonsberg
- Onvermogen Centrale Bank: ongrijpbare wisselkoers
- Voormalig Amerikaans vicepresident Dick Cheney overleden
- Zunder: Recht en waarheid maken vrij
- Suriname zet stap naar lidmaatschap VN-Toerismeorganisatie
- Warme dag met kans op buien
- Nieuwe parlementariërs beëdigd in Guyana; ook verdachte Mohamed legt eed af
- Column: De steiger van Leonsberg en het failliet van fatsoen
- Somohardjo: Genoeg is genoeg – misstanden bij gronduitgifte tarten elk fatsoen
Eergisteren
- Terugkeer van het Constitutioneel Hof
- Verdachten van moord op Peterhof aangehouden
- Elias, president-commissaris Staatsolie: focus op duurzame groei
- Krijgsraad wil Rodney Cairo horen in strafzaak tegen Veira
- Trump: Dagen van Venezolaanse president Maduro zijn geteld
- 4 kg goudroof zonder braaksporen bij Grassalco
- Minister GBB: Aanlegsteiger Leonsberg ten onrechte uitgegeven als privéterrein
- Politieke blunder CPNB: verkeerde kaart van Suriname op omslag boek Johan Fretz
- Oorzaak landelijke stroomstoring nog onduidelijk
- Nationale dag Panama; een natie die de Amerika's verbindt
- VS-Venezuela: toenemende spanning, maar nog geen directe aanval
- Bewolkt begin van de week met kans op regen en onweer
- Trainingen museumwezen waardevol voor werkveld
- Column: De stilte van Surinaamse vrede
- Regering herfinanciert buitenlandse schuld: geen nieuwe lening, wel ademruimte