Victor Jones wil net als Maleisië corruptie indammen in Suriname
Jones vindt dat Ex-premier van Maleisië, Mahathir bin Mohamad, het treffend heeft verwoord. “Laag ethiek en moraal hebben corruptie tot gevolg”. De basisgedachte van Mahathir, zijn aanpak, en het resultaat waren de inspiratie voor Jones om het boek te schrijven. Maleisië heeft in de afgelopen vijftig jaar een grote ontwikkeling meegemaakt.
Een vereiste
Jones hield in het gebouw van SIVIS een presentatie van zijn boek voor een selecte groep die bestond uit vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, de vakbeweging en het Ministerie van Arbeid, Technologische ontwikkeling en Mileu. Hij is van mening dat Suriname dezelfde potentie heeft om, net als Maleisië, een groei te bewerkstelligen. “Een van de zaken die elk bewind in de kiem smoort is corruptie. Wil je als land de ontwikkeling niet in de weg staan, is het uitbannen van corruptie een dringend vereiste. Als het in Maleisië kan, is het ook mogelijk in Suriname”, zegt Jones.
Binnen de overheid van Maleisië, zijn er een anti-corruption agency’s en kent ze verder ook nog het Instituut voor integriteit. Om productie tot grotere hoogten te brengen, investeert de Maleisische overheid in menselijke hulpbronnen. Een kwart van de Maleisische begroting is bestemd voor het onderwijs.
Overeenkomsten
Maleisië en Suriname hebben heel wat met elkaar gemeen, zegt Jones aan Starnieuws. Die overeenkomsten liggen op het multiculturele en het sociale vlak. Maleisië kent vele godsdiensten, en op religieuze feestdagen doet eenieder mee, ongeacht hun geloofsovertuiging, net zoals wij in Suriname Phagwa vieren.
De technologie in Maleisië wordt steeds aangepast aan de nieuwste methoden. De ontwikkeling van de technologie is een belangrijke basis voor de productie. De Maleisiërs denken groot en in termen van grootte. Enkele van hun gigantische bouwwerken is hun 13 km lange brug, een communicatietoren van 421 m hoog en een 88 verdiepingen tellende twin tower (451,9 m). In Maleisië heeft 1 op de 3 personen toegang tot het internet. Maleisië mag door deze ontwikkelingen gerekend worden tot een van de top 10 landen waar de economie in transitie is.
Leiders inspireren
Jones heeft zijn boek geschreven in de hoop leiders in Suriname te inspireren de principes die hebben gewerkt in Maleisië, ook hier toe te passen. Hij is ervan overtuigd dat ons land het volgende ‘Maleisië’ kan worden. Jones zal zijn boek aanbieden aan president Desi Bouterse.
“Ik heb de gelegenheid gekregen om te kijken in de keuken van Maleisië, en ik heb mogen proeven”. Ik hoop en geloof dat leiders in Suriname, die het menen met ons land, streng zijn voor zichzelf en de eer van Suriname terugwinnen”, zegt Jones. Mahathir zou zeggen: “Als je je eer weggeeft, heb je de wereld niets te bieden”.
Vandaag
-
09:27
Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
-
07:31
Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
-
05:33
Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
-
03:47
China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
-
02:45
Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
-
00:48
Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
-
00:00
Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden
Gisteren
- Open brief aan het nieuwe parlement
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-rapport door pg
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en tv-sector
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao-onderhandelingen
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simons
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor de wereldhandel?
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democratie
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsidiegelden
Eergisteren
- Santokhi en Simons voeren overleg over soepele machtsoverdracht
- Ex-man valt vrouw aan met houwer en pleegt daarna suïcide
- Petronas voegt Roystonea-2 toe aan offshore boorcampagne in Suriname
- Brics-landen wijzen 'anti-Amerikaanse' beschuldiging van Trump af
- Man brengt vrouw levensbedreigende kapverwondingen toe
- Politie zoekt Furjel Leandro Simons voor betrokkenheid drugshandel
- Na verkiezing van met inheemse kalmte licht uitstralende ‘Tante Jenny’:
- VHP zal nieuwe regering opbouwend maar kritisch ondersteunen
- Adhin: Simons en Rusland krijgen volledige parlementaire steun
- Ook vandaag regen en onweersbuien
- Rusland: Vp-schap is geen beloning, maar een opdracht voor Suriname
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken
- Simons: Presidentschap is geen beloning, maar werk