Brunswijk: Bee zal voorzittershamer Assemblee overnemen
Assembleevoorzitter Ronnie Brunswijk bevestigt dat zijn partijgenoot Marinus Bee, zijn parlementaire opvolger wordt. Brunswijk wordt maandag volgens planning tot vicepresident gekozen in De Nationale Assemblee. Wanneer precies Bee de hamer overneemt, moet nog besproken worden. Er zullen in elk geval geen tegenkandidaten zijn, deelt Brunswijk mee.
Coalitieleden hebben gisteren de stukken ingediend waarbij Chan Santokhi voor president en Brunswijk voor vicepresident, kandidaat zijn gesteld. De indiening is drie keer verschoven. Eerst was het om 12 uur, dan om 14 uur. De indiening heeft uiteindelijk rond half drie plaatsgevonden. Beide kandidaten worden door alle 33 leden van de coalitie (ABOP, NPS, PL, en VHP) ondersteund. De NDP heeft geen kandidaten gepresenteerd.
“Ik zou in het parlement willen blijven maar ik ben een veldman,” geeft Brunswijk aan na de korte indieningsceremonie. “Ik wil daar zijn waar er besluiten worden genomen om het land hogerop te brengen… wat de ministeries gaan doen, wat er gaat gebeuren, ik wil erbij zijn. Het parlement is de wetgevende macht. Ik wil in de uitvoerende macht zijn. Mijn partij heeft beslist dat ik daar mag gaan. Ik ben daar ook akkoord mee.”
Het congres van de partij heeft Marinus Bee voorgedragen als Assembleevoorzitter geeft Brunswijk aan, die ook ABOP-voorzitter is. Met de griffier zal worden nagegaan of Bee op dezelfde dag als wanneer Brunswijk vicepresident wordt, direct de hamer mag overnemen. Een verkiezing komt er zeker wel, maar er zijn geen tegenkandidaten, geeft Brunswijk aan. “Met de oppositie is ook gesproken en ze heeft aangegeven dat ze geen kandidaten zal voordragen,” deelt hij mee. Hij voert aan dat er ook geen tegenkandidaten waren bij de verkiezing van de voorzitter en vicevoorzitter.
René Gompers
Vandaag
-
02:26
Nieuwe RvC’s moeten orde scheppen binnen parastatalen LVV
-
01:22
President benadrukt klimaatrechtvaardigheid en solidariteit tijdens Caricom-top
-
00:59
Column: Ondoordacht gratieverzoek ontsteekt kruitvat in NDP-barak en bedreigt politieke stabiliteit
-
00:00
Wijnerman uit Washington DC: Donorcoördinatie cruciaal voor duurzame resultaten
Gisteren
- Minister Noersalim pleit voor gebruik van Surinaamse voeding
- Gas-to-Shore-project SU
- Twee baby’s geboren in Marwina Ziekenhuis: activiteiten komen verder op gang
- Staatsolie helpt Huize Prinses Margriet met renovatie lekkende daken
- Regeren met daadkracht!
- Onderminister Jadnanansing bespreekt 12-urige werkdag met Rosebel
- Kanhai: Ik trek gratieverzoek niet in
- De stille macht van vriendjespolitiek
- Olieprijzen dalen door vrees voor overaanbod (update)
- Overwegend droog weer met hoge temperaturen
- Politiebericht over doodgeschoten ondernemer in Nickerie
- Column: Plaatsing nog mogelijk!
- Verwarring en felle reacties rond gratieverzoek 8 December-zaak
Eergisteren
- Training in Goede Agrarische Praktijken versterkt landbouw in Para
- Waar licht en stad samensmelten: een onvergetelijke avond in Chaoyang
- Geologen speuren naar strategische mineralen in Mapane en Phedra
- Bouva en Todd bespreken versterking van Suriname–Guyana-corridor
- Zelfreflectie bij 50 jaar Srefidensi
- VWPU schort beraad op – onderwijs aan universiteit hervat
- Wereldleiders in Beijing zetten zich in voor versnelling vrouwenontwikkeling
- AFD blijft partner in verbetering gezondheidszorg oosten land
- Gajadien: Gratie mag geen politiek instrument worden
- Ondernemer laat leven na beschieting; politieman aangehouden
- VS blaast weer boot op nabij Venezuela; 6 doden
- Overwegend zon en droog weer
- Fernald lanceert boek over onderwijsvernieuwing: ‘Van crisis tot perspectief’
- Politieagent schiet man neer in Nickerie
- Natio pakt zwaar bevochten punt tegen Panama: 1–1
- President Simons: Leiderschap vraagt vertrouwen, ook in de storm