Grotere risico's bij coronabesmetting voor mensen met NCD's
Tabaksgebruik is een van de risico’s voor ernstige complicaties, en verminderde kans op volledig herstel bij besmetting met Covid-19. De resultaten van recent uitgevoerd onderzoek wijzen uit, dat in vergelijking met niet-rokers, een voorgeschiedenis van roken de kans op nadelige gezondheidsresultaten voor Covid-19-patiënten aanzienlijk kan vergroten. Hetzelfde geldt voor mensen met onderliggende gezondheidsproblemen.
De PAHO meldt in een persbericht dat mensen met onderliggende gezondheidsproblemen, met name de niet-overdraagbare ziekten (non-communicable diseases, NCD's), zoals hart- en vaatziekten, diabetes en kanker, een hoger risico hebben op ernstige gevolgen bij besmetting met het Covid-19 virus en eerder kunnen sterven aan de gevolgen daarvan. Volgens de directeur van de Pan American Health Organization (PAHO), Carissa F. Etienne, is er nog nooit zo een dodelijke relatie gezien tussen een besmettelijke ziekte en niet-overdraagbare ziekten. Vooral voor de Amerika’s waar veel mensen lijden aan een NCD, is het aantal infecties alarmerend.
Er zijn aanwijzingen dat Covid-19-patiënten met ernstigere symptomen vaak ook hartgerelateerde complicaties hebben. Het effect van Covid-19 op het cardiovasculaire systeem kan reeds bestaande cardiovasculaire aandoeningen ook verergeren. Personen die reeds een zwakker cardiovasculair systeem hebben en daarbij ook een voorgeschiedenis van tabaksgebruik, zijn dus dubbel kwetsbaar bij besmetting met het Covid-19-virus.
Een van de maatregelen om besmetting met het coronavirus te voorkomen, is het zo min mogelijk aanraken van het gezicht (met name de mond, de neus en de ogen). De PAHO-voorlichting wijst erop dat de handeling van het roken per definitie betekent dat je voortdurend met je vingers je gezicht, of in ieder geval je mond, aanraakt.
Bij een afname van rokers en gerelateerde klachten bij tabaksgebruik kan de druk op het gezondheidssysteem verminderen, waardoor meer middelen kunnen worden gericht op de behandeling van Covid-19-patiënten. Onderzoek toont aan, dat bij een afname van tabaksgebruik er een aanzienlijke vermindering van ziekenhuisopnames voor een grote verscheidenheid aan acute hart- en luchtwegaandoeningen wordt gezien, stelt de PAHO.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 917
- Iran 'raakt' Amerikaanse AWACS-vliegtuigen en tankvliegtuigen
- Schietpartij Richard Voullairestraat: man geraakt in been
- Man aangehouden na dreiging met 'vuurwapen' op terras horecagelegenheid
- Politie kondigt extra controles aan tijdens paasweekend
- Brute roofoverval op winkel in Para
- Pakistan: Vierlandenoverleg om VS en Iran naar diplomatie te bewegen
- Reactie op: Noodzaak van een Algemene Wet Bestuursrecht
- Internationale markten reageren nerveus; druk op brandstofprijs in Suriname neemt toe
- Wisselvallige zondag met kans op buien
- Terwijl de oorlog woedt, dringen Iraanse politici aan op vertrek uit het kernwapenverdrag
- Vervolging van politieke ambtsdragers
- Beloningsstructuur en organisatie rechterlijke macht worden herzien
Eergisteren
- Japan viert 50 jaar diplomatie met Suriname met traditioneel fluitconcert
- Tussen politiek en strafrecht: Constitutionele tegenstelling artikel 140 Grondwet
- Suriname en China markeren 50 jaar diplomatieke banden met reeks activiteiten
- AdeKUS wint regionale moot court en sleept alle hoofdprijzen in de wacht
- Inflatie stijgt naar 10,8%: prijzen licht omhoog in februari
- Man gewond na poging tot beroving
- Trump waarschuwt: ‘Cuba is next' na 'successen' in Venezuela en Iran
- Vrouw overvallen en gekneveld achtergelaten
- Gajadien dringt aan op Wet Bestuursrecht: Transparantie alleen is niet genoeg
- Afwisselend weer met buien en onweer
- Ebu Jones gekozen in Executive Committee internationale parlementaire organisatie
- Presidenten Simons en Lula willen sterkere samenwerking en betere verbindingen
- Vier zakken mest per hectare voor rijstboeren na akkoord LVV en sector