Nerkust: Niet waar dat 32 stembureaus opnieuw worden geteld
Een van de consequenties is de hertelling nu er geen processen-verbaal zijn, meent Sewkaransingh. "Je kan geen cijfers doorgeven als je niet de officiële status hebt, als je geen proces-verbaal hebt. Vandaar de hertelling," stelt de Biza-medewerker. Ook de resultaten van 14 stembureaus uit Sipaliwini zijn niet binnen. Binnenlandse Zaken moet volgens Sewkaransingh de informatie van de hoofdstembureaus doorkrijgen. Het is volgens haar een heel normale zaak om de stembiljetten opnieuw te tellen. Er is daar niks mis mee. Er zullen van Paramaribo geen resultaten meer verwerkt worden, zolang de hertelling niet heeft plaatsgevonden.
De voorzitter van het hoofdstembureau Paramaribo hoort het in Keulen donderen. "Deze mededeling komt niet van mij. Ik begrijp niet hoe Binnenlandse Zaken deze informatie heeft doorgegeven. Ik hoop dat er geen enkel stembureau, behalve dat ene dat wij geteld hebben van Latour opnieuw geteld moet worden," zegt Nerkust. Hij merkt op dat de stembureaus waar er tekortkomingen zijn op het proces-verbaal geïdentificeerd moeten worden. Nagegaan wordt of met de turflijsten en andere informatie een juist beeld wordt verkregen. Alleen in uiterste gevallen, als de situatie onduidelijk blijkt zal er hertelling plaatsvinden. Nerkust is niet te spreken over de verkeerde informatie die doorgegeven is. "Het hoofdstembureau is de autoriteit om te zeggen wat er gaat gebeuren. Wij hebben geen enkele beslissing genomen over hertelling. Wij willen het proces zo snel mogelijk afronden," zegt de voorzitter van het hoofdstembureau Paramaribo.
Ook de voorzitter van het Onafhankelijk Kiesbureau, Jennifer van Dijk-Silos, weet niks van hertellen. Zij zegt om een reactie gevraagd aan Starnieuws dat zij nog overleg heeft gehad met de voorzitter van het hoofdstembureau. Hij heeft geen besluit genomen over hertelling. Er is gesproken over enkele probleemgevallen. Nerkust reageerde ook verbaasd tegenover haar dat Binnenlandse Zaken die mededeling heeft gedaan over hertelling.
Vandaag
Gisteren
- SLM-vlucht naar Amsterdam geannuleerd na technisch mankement
- Column: Borrelpraat no. 934
- Gewapende overval op supermarkt Quan Tai aan Henck Arronstraat
- Cubaanse president beschuldigt VS van genocide en poging tot overname
- Simons bij terugkeer uit Engeland: 'Internationale steun cruciaal voor nieuwe economische fase'
- Het belang van een onafhankelijke Nationale Ombudsman
- Nieuw boek pleit voor mondiale Surinaamse natie en grotere rol diaspora
- Man overleden na aanrijding op kruising Latour- en Franklinweg
- De onzichtbare handen achter het moderne voetbal
- Leerkrachten pleiten voor bredere invoering van 'Het Begint Bij Mij'-programma
- Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- 'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
- Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
- Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?
Eergisteren
- Uitbreiding vrij verkeer binnen CARICOM moet meer beroepsgroepen kansen bieden
- Voetbal tussen waarneming en waardering
- Films brengen basisscholieren in contact met Franse taal en cultuur
- Voetganger overleden na aanrijding: doorgereden autobestuurder gezocht
- Derde helft WK 2026: Dank u, Thank you, Gracias
- Een kritieke ecologische en humanitaire crisis in het binnenland van Suriname
- Geiten als trofeeën
- Districtscommissariaat Paramaribo Midden verhuist naar eigen werkgebied
- Wereldbank schat schade door aardbevingen in Venezuela op $19,6 miljard
- Overwegend warm en zonning weer; later kans op buien
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en personenauto op kruising Sumatraweg-Houttuinweg
- Ken syfilis in 2026
- Starnieuws gouddossier 2; Asabina: Regering weet wat misgaat in goudsector, maar grijpt niet in