Jogi stelt vragen aan president over aankoop terrein Poenai
In april 2012 heeft Billiton Suriname NV een perceel van 684 ha verkocht aan Wakiki Resort NV, voor US$ 1.5 miljoen. R.E. Kohinor trad op als directeur. Bij bestuurswisseling is Kohinor vervangen door Poenai als directeur en enige aandeelhouder. Op 9 oktober 2014 heeft Poenai aan Giga Vastgoed, waar hij ook directeur en enige aandeelhouder van is, 50 ha van dit perceel verkocht voor SRD 375.000. Hij heeft dit perceel bezwaard met de volgende hypotheekleningen:
- US$ 650.000 ten behoeve van Pensioenfonds Staatsolie
- 3 miljoen euro en nog eens 2.5 miljoen euro ten behoeve van Hakrinbank
- SRD 10 miljoen ten behoeve van Hakrinbank.
Jogi vraagt zich af hoe iemand 50 ha koopt voor SRD 375.000 en in staat blijkt te zijn het perceel als onderpand te geven voor leningen van 5.5 miljoen euro, SRD 10 miljoen en US$ 650.000 binnen een periode van 2015 en 2018. Poenai zou volgens informatie van het Assembleelid als stroman fungeren. Op grond hiervan zou hij zo gemakkelijk aan leningen zijn gekomen, concludeert Jogi. De geleende bedragen zouden ook niet zijn terugbetaald aan de Hakrinbank en Staatsolie Pensioenfonds.
Minister Soerdjan heeft volgens informatie van Jogi op 18 oktober 2019 uit het perceel van 684 ha, 171 ha van Poenai hebben gekocht voor de Staat. Er zou 11 miljoen euro zijn betaald. Uit dit bedrag moest de verkoper 10 miljoen euro om 281.454 euro ontvangen en het Pensioenfonds van Staatsolie US$ 812.375. Het geld zou komen uit de begroting van het ministerie.
Terwijl de regering geen geld heeft om voldoende voedsel, medicijnen, schoolbenodigdheden, transport en andere noodzakelijkheden voor het volk te betalen c.q. aan te schaffen, koopt de regering gronden van een particulier voor 11 miljoen euro en neemt het op zich om zijn schulden af te lossen. Gelden van het volk worden misbruikt, meent Jogi. Poenai zou daarnaast meer leningen hebben gesloten bij andere banken, waarbij het perceel van 684 ha te Altona is bezwaard.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 898
- OM in hoger beroep tegen beslissing RC over inverzekeringstelling Torilal
- Meer dan 3.000 deelnemers bij succesvolle DSB Bigi Yari Run
- Is de Chinalco-deal haalbaar met de door de regering gestelde voorwaarden?
- Simons: Chinese vereniging blijft strategische partner in Surinaamse ontwikkeling
- Meervoudige inbraakverdachte aangehouden
- COP30: Klimaatdemonstranten eisen gehoord te worden
- Rc gelast vrijlating Torilal; Openbaar Ministerie direct in beroep
- President Simons overweegt u toch financiële vergoeding voor leerkrachten!
- Zonnige dag vandaag met kans op onweer in de middag
- Torilal nog vast in grootschalige LVV-fraudezaak (update)
- Uitspraak hoger beroepzaak Pakittow op 28 januari
- Geen uitweg meer: vermogen publieke personen voortaan onder toezicht
Eergisteren
- Aandacht voor de gezondheid van de man tijdens Movember**
- Medisch symposium focust op aanpak chronische nierschade
- Minister Soeropawiro: Alleen onrechtmatige gronduitgiften worden nietig verklaard
- Man vuurt schoten af op echtgenote
- Een tijdloos Tibet: het verhaal van het Potala Palace
- Rovers slaan toe nabij Technische School
- Cuba kampt met golf van door muggen overgebrachte ziekten
- Hoogbejaarde vrouw worstelt met indringers in haar woning
- Regionale dialoog moet cacao-industrie nieuw leven inblazen
- Overval met geweldpleging bij auto-onderdelenzaak; twee verdachten aangehouden
- Column: Vochtige ogen
- Zonnige zaterdag, het blijft droog
- VS kondigt ‘Southern Spear’-missie aan nabij Zuid-Amerika
- Groeiende behoefte betaalbare en duurzame stroomoplossingen