Nibte, Hofwijks en Boerleider politieke leiders PRO
De PRO gaat zodanig politiek voeren dat de gemeenschap weer kan vertrouwen en rekenen op de politiek en politici. Hofwijks en Boerleider zijn het meest bekend van de protestmarsen tegen het beleid van de regering. Boerleider is ook student aan de Polytechnic College en Hofwijks ondernemer. Nibte is net als Sewcharan advocaat. Het hoofdbestuur bestaat merendeels uit jonge mensen. Nibte is vicevoorzitter, de jurist Benito Pick eerste penningmeester, Jennifer Wong Swie San eerste secretaris, Hofwijks tweede penningmeester, Antoon Karg tweede secretaris. Overige hoofdbestuursleden zijn Boerleider, Kai Du en Stephano ‘Pakitow’ Biervliet. Er is nog plek voor twee leden. Die zullen ingevuld worden door vrouwen, deelt Sewcharan mee.
Boerleider geeft aan dat de activisten in de groep voorlopig geen protestacties meer gaan organiseren. “We zijn daar begonnen, nu zijn we een nieuwe fase ingegaan. De doelen zijn nog steeds hetzelfde. We gaan wel altijd, na afstemming met elkaar natuurlijk, ondersteunen waar we kunnen. We gaan altijd activist zijn; we zijn geen praters, we zijn doeners.”
Om daadwerkelijk een verandering te brengen in het huidige systeem is de politieke stap nodig geweest, geven de voorzitter en politieke leiders aan. PRO wil het vertrouwen, een van de vereisten om de 'eenheid in gedachte waarbij de ontwikkeling van het land centraal staat', terugwinnen en bevorderen. PRO belooft zoals de blauwe basiskleur van de partij dat symboliseert, 'loyaal en trouw' te zijn aan Suriname.
PRO wil de bevolking bewuster maken over wetten, rechten en alles daarom heen. Het is vaker gebeurd dat mensen niet weten wat hun rechten zijn en dus niet weten hoe ze af te dwingen van de regering, merkt Nibte op. “Er is niet voor niets een grondwet waarin de rechten van de mens zijn verankerd. Als wij weten wat onze rechten zijn kunnen we ze afdwingen van de overheid. Daarom zullen we het recht naar de mensen toebrengen.” De partij gaat zich onder andere ook sterk maken voor mensen met een beperking, een rechtvaardig grondbeleid, vrouwen, studenten, transparant leiderschap en bestuur.
De nieuwe politieke partij streeft er ook naar dat politici verantwoordelijk gesteld worden voor hun misstappen. Hofwijks geeft aan dat vooral aan jongeren bewezen moet worden dat het niet loont om verkeerde besluiten te nemen. Nu is een trend ingezet waarbij politici keer op keer de fout ingaan en de samenleving opgezadeld wordt met de nare gevolgen van hun besluiten, zonder dat ze gecorrigeerd worden geeft Hofwijks aan. “Politici zijn geen goden,” benadrukt hij. “Het zijn doodnormale mensen. Volgens de grondwet zijn we allemaal gelijk, ze zijn ook gewoon burgers. Fouten kunnen gemaakt worden maar men moet er uit kunnen leren. Herhaling moet voorkomen worden.”
René Gompers
Vandaag
-
08:31
Breaking: Simons grijpt in na problemen met uitslag leerjaar 10; geen uitslag vandaag
-
08:05
OM waarschuwt DNA: 'Wetsvoorstellen destabiliseren de rechtsstaat'
-
06:38
Hof van Justitie sluit zich aan bij protest Caribische hoven tegen premier Antigua en Barbuda
-
04:40
Warm en overwegend zonnig, lokaal kans op buien
-
02:43
Van Trikt vrij, maar nieuwe juridische strijd over kasreserves wacht
-
01:24
President Simons bevriest mijnbouwconcessies en wil volledig overzicht concessiehouders
-
00:59
De FATF-klok tikt, Suriname rent weer op het laatste moment
-
00:01
Khudabux: Compliance wordt in Suriname afgestraft, non-compliance loont
Gisteren
- De diaspora is geen vraagstuk van willen, maar van inrichten
- Simons: Malariavrij Suriname moet alert blijven op grenzen en goudvelden
- Regering legt eerste voorstel voor looncorrectie ambtenaren op tafel
- Domineestraat maandag weer open, renovatie sneller dan gepland
- Staatsolie vernieuwt AdeKUS-faciliteiten voor technisch onderwijs
- CARICOM-ministers van Onderwijs starten tweedaagse vergadering in Guyana
- Megan Lee wint 40e editie Rotary VOS Student Excellence Award
- Jonge vrouw dodelijk aangereden aan Santopolderweg
- Prinses Margriet opent speciale zorgunit voor kwetsbare ouderen
- Herinneringen aan Borger Breeveld
- Warm weer met toenemende kans op stevige regen- en onweersbuien
- Hof van Justitie luidt noodklok over politieke ingreep
- Column: Kort dag
- Parmessar wil duidelijk tijdpad voor resterende anti-witwasmaatregelen
Eergisteren
- KPS versterkt misdaadanalyse met Amerikaanse ondersteuning
- UN Permanent Forum over inheemse vraagstukken – uitvoering van het OAS-vonnis
- OKGS treedt op tegen illegale goudwinning in Brownsberg Natuurpark
- Man aangehouden met vuistvuurwapen na bedreiging vriendin
- Beveiliger beschoten bij Royal Hill, ZiJin/RGM meldt reeks gewelddadige aanvallen
- Twee aangehouden bij drugsinval in Paramaribo, ruim 3 kilo in beslag genomen
- Colombia rouwt drie dagen om slachtoffers verwoestende aardbeving
- Gewapende inbrekers bedreigen vrouw en vluchten met buitgemaakte sieraden, geld en mobiel
- Essay II: De schaal van de vondst en wat 'veel meer' concreet betekent
- Gerda Duttenhofer overleden, markante radiopersoonlijkheid en pionier van Latin-muziek
- Staatsbegroting 2026: financieel herstel zichtbaar, economische transformatie vraagt verdere uitwerking
- Warm en overwegend droog, lokaal kans op korte bui
- UNESCO: 2,4 miljoen Afghaanse meisjes uitgesloten van voortgezet onderwijs
- Surinamers voorzichtig optimistisch, maar kiezen voor duurzame economische koers
- DNA-vergadering ontspoort na ruzie over vergunningenbeleid