Rivierpeil overstroomde Braziliaanse deelstaat stijgt
Meer dan een half miljoen mensen zijn uit hun huizen verdreven en er is bevestigd dat 147 mensen zijn omgekomen bij de overstromingen.
Reddingswerkers blijven zoeken naar vermiste personen.
De stijging van de waterstanden van de Taquari en Caí is bijzonder zorgwekkend, omdat de twee rivieren uitmonden in de Guaíba, wat al ernstige overstromingen heeft veroorzaakt in de hoofdstad van de deelstaat, Porto Alegre.
Grote delen van de stad, waar 1,5 miljoen mensen wonen, staan nog steeds onder water, waarbij vooral het historische centrum zwaar getroffen is.
Soldaten patrouilleren in ondergelopen wijken in boten, na berichten over plunderingen.
De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft zijn geplande bezoek aan Chili uitgesteld om de reactie van de regering te coördineren. De president zei dat er noodfondsen beschikbaar zouden worden gesteld om de beschadigde infrastructuur weer op te bouwen.
De Amerikaanse president Joe Biden zei zaterdag dat zijn regering contact heeft gehad met zijn Braziliaanse tegenhanger om hulp te bieden.
Lokaal helpen bewoners die toegang hebben tot boten, mensen te redden die zijn gestrand door het stijgende water.
Ivan Brizola vertelde BBC News Brasil dat hij honderden mensen per kajak had gered, ook al kon hij niet zwemmen. De 59-jarige uit Porto Alegre zei dat hij de kajak had geleend om mensen in het nabijgelegen Canoas te helpen "toen het water hun wijken begon te overstromen".
Hij schatte dat het water in de straten van Canoas op sommige plaatsen acht tot tien meter diep was. Samen met andere vrijwilligers slaagde Brizola erin mensen uit moeilijk bereikbare gebieden, met grotere boten te vervoeren.
Zijn zoon schat dat Brizola de afgelopen week meer dan 300 mensen en talloze huisdieren heeft gered.
De overstromingen zijn veroorzaakt door hevige regenval die eind april begon.
Meteorologen zeggen dat begin mei de natste is geweest die Porto Alegre de afgelopen 63 jaar heeft meegemaakt.
Onderzoekers van ClimaMeter, die extreme weersomstandigheden bestuderen, hebben gezegd dat de cyclische regenval in dit gebied, waarschijnlijk intenser is geworden als gevolg van de klimaatverandering.
De wereld is sinds het begin van het industriële tijdperk al met ongeveer 1,1 graden Celsius opgewarmd en de temperaturen zullen blijven stijgen, tenzij regeringen over de hele wereld de uitstoot sterk terugdringen.
Vandaag
Gisteren
- CHS: Transparante verkiezingen vergen strikte voorbereiding
- Felle brand verwoest woning aan Mijnhooplaan
- Onzekerheid stuwt goudprijs omhoog
- Misiekaba vraagt aandacht minister OW voor enorme waterplas
- Olieprijzen dalen na productieverhoging OPEC+
- Oppositie eist stopzetting ‘uitverkoop’ overheidsbezit vlak vóór verkiezingen
- Twee verdachten gearresteerd voor steekverwonding 16-jarige
- Mangre geaccommodeerd als onderdirecteur bij NV Havenbeheer
- VES economisch verkiezingsdebat nu in twee delen
- De kracht van stemmen bij voorkeur
- Ook vandaag bewolkt met kans op een regenbui
- Ontvoering in Peru eist 13 levens in goudmijn
- Macro-economische stabiliteit is het fundament voor groei en armoedebestrijding
- Simons: Corruptie in Suriname nog nooit zo erg als nu
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 870
- Bromfietser op slag dood bij aanrijding in Sabaku-project
- Doorrijdende fietser overlijdt na aanrijding
- Mediation en NBW
- OBBS stelt ultimatum: staking schoolvervoer dreigt op 8 mei
- Brazilië: Oud-president Bolsonaro uit het ziekenhuis
- VSB dringt aan op versterking instituties bij invoering Nieuw BW
- Herinneringen aan Jules Albert Wijdenbosch
- Bee: Parmessar geeft verkeerd beeld van gemaakte afspraken
- Sheinbaum: 'Nee president Trump, ons grondgebied is onschendbaar...'
- De industrialisatiepolitiek van SU (2)
- Bewolkte ochtend met kans op onweersbuien
- Tiener steekt stiefvader neer na mishandeling van moeder
- NPS-voorzitter hekelt verdraaiing van feiten richting verkiezingen
- Inbraak bij CBB: Twee bewakers aangehouden, daders voortvluchtig
- Oppositie: Regering bang om met de billen bloot te moeten