Finabank maakt SRD 235 miljoen winst in 2023
De non-performing ratio van 1% is laag, wat ver onder de norm van 5% van de Centrale Bank van Suriname is, en is tevens ook naar internationale normen uitmuntend. Vanwege de groei en de kostenbeheersingsmaatregelen bedraagt de cost-income ratio 40%. Hoewel dit het vorige jaar overstijgt, blijft het binnen het strategische doel van 50%, zegt de bank.
Deze bank heeft in oktober 2023 als eerste financiële instelling in Suriname een kredietwaardigheidsrating ontvangen van de regionale rating autoriteit CariCRIS, en wel een A+ rating voor de SRD, en een A rating voor de vreemde valuta, met een stabiel vooruitzicht. Deze kredietbeoordeling markeert een belangrijke mijlpaal niet alleen voor Finabank, maar ook voor heel Suriname. De beoordeling is gebaseerd op een sterk bestuur, robuuste marktpositie, uitstekende financiële prestaties, vermogen om schulden af te lossen, en het risicoprofiel van de bank, staat in een persbericht. De kredietbeoordeling versterkt zowel het nationale als internationale vertrouwen in de bank, waardoor Finabank haar regionale aanwezigheid kan uitbreiden.
In het kader van haar diversificatiestrategie heeft de bank investeringsmogelijkheden in de Latijns-Amerikaanse en Caribische regio verkend wat heeft bijgedragen aan de uitbreiding van haar kredietportefeuille. In 2023 heeft de bank haar duurzaamheidsbeleid verder vormgegeven door de plasticvervuiling te verminderen, het papiergebruik in de bank met 50% te reduceren en zijn in het kader van financiële inclusie, 26 sessies verzorgd aan diverse groepen om het bankieren dichter bij de samenleving te brengen. Finabank zegt gecommitteerd te blijven aan het leveren van een stevige bijdrage aan het milieu, financiële inclusie, andere sociale vraagstukken.
Robert Hahn is benoemd tot de nieuwe president-commissaris en Eloa van der Hilst is aangetreden als raadslid, onder voorbehoud van goedkeuring door de Centrale Bank van Suriname. De bank kondigt het aftreden aan van Kurt van Essen, die heeft gefungeerd als president-commissaris en raadslid en een waardevolle bijdrage heeft geleverd. Ook Sonny Kertoidjojo, die eveneens een waardevol raadslid was en een cruciale rol heeft gehad sinds de oprichting van de bank, is afgetreden.
Vandaag
Gisteren
- Paus Leo XIV belooft voortzetting hervormingen van Franciscus
- Verwarring door Bondru-billboard: NPS benadrukt zelfstandige koers
- Suriname op de drempel van verandering
- President Santokhi luistert naar zorgen veiligheidsdiensten
- Volksgezondheid: Koop Ozempic alleen via erkende apotheken
- Voorzichtige doorbraak in Amerikaans-Chinees handelsconflict
- A20, DOE en PRO nemen afstand van Bondru-campagne
- Democratie vraagt om oplettendheid
- Staat betwist rechtszaak Stichting Wan Okasi over geheime stemming
- Ook vandaag wat onweersbuien
- Taxiën door de politiek: Steve over verkiezingen en oude tijden
- NDP: Van beloftes naar beleningen - De financiële erfenis regering-Santokhi
- Minister Ramadhin opent politieke aanval op nefroloog Goerdat
Eergisteren
- Milieu Effecten Analyse niet meer gratis
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst
- Gewapende overval op supermarkt: Winkelier weet te ontkomen
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname
- Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus
- De Twa-Twa in de Kolenmijn
- Bewolking, regen en onweer
- Vandaag en morgen nationale rouwdagen
- Bond Havenbeheer eist inzage in arbeidsovereenkomst Mangre
- Politie Suriname versterkt door VS training en HSI-ondersteuning