Klimaatsverandering overtrokken
Het panel van klimatologen van de Verenigde Naties gaf in 2010 toe dat hij een fout had gemaakt met zijn bewering dat de gletsjers in de Himalaya in 2035 zouden zijn gesmolten. Het Intergouvernementeel agentschap voor Klimaatsverandering (IPCC) stelde dat in 2007. Hij baseerde zich, naar zijn zeggen, op een gedetailleerd onderzoek naar de impact van de opwarming van de aarde. Na een spervuur van vragen door andere wetenschappers, werd het panel gedwongen zijn verklaring in 2010 in te trekken.
IJskap volledig ijsvrij
In een toespraak tijdens de klimaatconferentie in Kopenhagen in 2009, beweerde Al Gore dat een onderzoek had aangetoond dat de kans groot was dat 75% van de gehele ijskap gedurende enkele maanden van de zomer volledig ijsvrij zou kunnen worden. En dat binnen vijf tot zeven jaar, dus in 2014.
Maar klimatoloog Wieslav Maslowski van de Naval Postgraduate School in Monterey, Californië, weersprak de bewering. De voorspelling van Al Gore was op Maslowski’s onderzoek gebaseerd. De klimatoloog zei duidelijk dat hij nooit verwacht dat het gebied volledig ijsvrij zal zijn. Hij voegde eraan toe: "Ik was heel expliciet toen we aan het praten waren over bijna-ijsvrije omstandigheden en niet geheel ijsvrije omstandigheden in de noordelijke oceaan."
Nederland 55% onder zeespiegel
Het Nederlands Milieu- en Natuurplanbureau heeft zijn verantwoordelijkheid voor een fout in een IPCC-rapport toegegeven. In het rapport staat dat 55% van Nederland onder de zeespiegel ligt. In feite is dat maar 26%. In het rapport had moeten staan dat 55% gevoelig is voor overstromingen.
Ook had het Nederlands Milieu- en Natuurplanbureau in de herziene versie van het IPCC-rapport 2007 een vergissing gemaakt over het effect van waterschaarste. Het IPCC zegt dat de opwarming van de aarde 75 miljoen tot 250 miljoen Afrikanen in gevaar brengt door ernstige watertekorten in de komende 10 jaar. Bij een herberekening bleek het te gaan om 90 miljoen tot 220 miljoen, aldus het agentschap.
Verlies 40% Amazonewoud
Het IPCC beweerde dat "tot 40% van de Amazone bossen drastisch zou kunnen reageren op zelfs de geringste daling van de neerslag". Het panel was later gedwongen te erkennen dat de cijfers kwamen van de World Wildlife Foundation en niet van gelijkwaardige onderzoeken. Ofschoon het percentage sindsdien is bevestigd door wetenschappers en onderzoeken.
Vandaag
-
08:45
Vrouw ernstig gewond bij woningbrand aan Ramgoelamweg
-
06:48
EBS zet juridische strijd tegen vakbondsleider Hellings voort met hoger beroep
-
04:51
Nat en benauwd: kans op regen- en onweersbuien
-
02:02
VES betwist begrotingstekort van 5,1%: Werkelijk tekort is 7,7% van BBP
-
00:59
Column: Terwijl iedereen wil scoren
-
00:00
Kabinet President krijgt begroting van ruim SRD 1,2 miljard
Gisteren
- Brug over oostelijke grens biedt ontwikkelingsperspectieven
- Derde helft WK 2026: Welke sub-Sahara Afrikaanse landen maken de beste kans?
- GBB moet SRD 128 miljoen betalen aan vonnissen, slechts SRD 32 miljoen op begroting
- Gewapende roofoverval aan Topaasstraat: circa USD 200.000 buitgemaakt
- Eerste editie van Boeken, Bier en Meer succesvol van start
- Simons: Onderwijs sleutel tot armoedebestrijding en duurzame ontwikkeling
- Grankreek eist duidelijkheid over onderzoek naar zandafgravingen
- Hof van Justitie ontbeert in begroting ruim SRD 300 miljoen
- Krachtige aardbeving treft Filipijnen, minstens 15 doden en tsunami-waarschuwingen
- Kluis met groot geldbedrag gestolen bij inbraak in cambio
- Quota Men Cook Out levert bijna US$ 150.000 op voor maatschappelijke projecten
- Bijna 90% begroting Openbaar Ministerie gaat op aan personeelskosten
- Warm en benauwd weer met kans op zware regen- en onweersbuien
- Iran vuurt raketten af op Israël na aanval op Beiroet
- Column: Feest van voetbal, schaduw van oorlog
- Regering in lastige positie bij zoeken oplossing asfalteringsproject Van ’t Hogerhuysstraat
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 927
- Derde helft WK 2026: Van 'groep des doods' tot verrassingen
- Sociale bescherming is een kinderrechtenkwestie
- SVB verdedigt keuze voor verkoop WK-kaarten via externe partij
- Begroting DNA stijgt met 53%; SRD 125 miljoen extra voor nieuwe vergaderzaal
- Woning Robijnstraat in vlammen opgegaan: bedlegerige man naar SEH afgevoerd
- Kinderen leren over de gevolgen van illegale visserij
- Een verdiende herwaardering van Ramsewak Shankar
- Politieagent in buik geschoten na achtervolging aan de Nieuw Weergevondenweg
- Nieuw Directoraat Burgerzaken krijgt begroting van ruim SRD 361 miljoen
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en regen
- 100 dagen oorlog tegen Iran: Trump slaagt er niet in steun in de VS te mobiliseren
- Staatsschuld stijgt naar SRD 189,9 miljard
- Begroting 2026 fors verhoogd: uitgaven stijgen met SRD 16 miljard; tekort 5,1% BBP