Discussie 'Dossier Suriname'
Frappant is dat er bij het laatste debat in de Tweede Kamer opnieuw werd gesproken over het Dossier maar dan nu gekoppeld aan de Verdragsmiddelen. Waarschijnlijk ziet men het nog openstaande bedrag als een middel voor onderhandeling inzake de aangenomen Amnestiewet. Uiteraard roept dit vragen op, waarom de koppeling en waarom er op dit moment de Verdragsmiddelen in het debat wordt ingebracht is er sprake van een bepaalde strategie?
Daarnaast is het opbergen van het Dossier een aangelegenheid tussen de DNA en de Tweede Kamer. Aangezien Amnestiewet is aangenomen in DNA. Het Dossier dient dan ook overhandigt te worden aan de voorzitter van DNA. Het vreemde is dat tot op heden de voorzitter van DNA geen officiƫle verzoek heeft gedaan aan de voorzitter van de Tweede Kamer. Er is dus geen discussie over het openbaar maken, maar wat te doen met dit Dossier. Indien wordt gekozen om het Dossier te voegen aan lopende rechtszaak zal dit consequenties hebben. De vraag is natuurlijk heeft Nederland daar belang bij. Want als uit het Dossier bepaalde conclusies kunnen worden getrokken, zal dit door de rechter worden meegewogen in het vonnis. De kans bestaat dan ook er getuigen zullen worden gehoord die politiek actief zijn/waren in Nederland en in Suriname.
De ontkenning dat er geen politiek wordt gedreven is dus nu van tafel. Gebleken is dat er wel degelijk vanuit de politiek, zowel in Nederland als in Suriname, bemoeienis is/was. Daardoor wordt het werk van de Krijgsraad bemoeilijkt want er is altijd sprake van hoor en wederhoor. Er spelen dus ook andere belangen, te meer dat er vanuit het Nederlandse kamp telkens wordt gedebatteerd over de recente Amnestiewet. En aan de andere kant het Dossier voor decennia is opgeborgen. Indien men voorstander is/was van een correcte onafhankelijke rechtsspraak dan was het Dossier allang openbaar gemaakt. Wat betreft Amnestiewet dient dit nog getoetst te worden door het nog op te richten Constitutioneel Hof. Dit orgaan dient beide aangenomen Amnestiewetten te toetsen.
Nu overduidelijk blijkt dat de Verdragsmiddelen worden ingezet als onderhandeling item is er geen discussie meer mogelijk over politieke inmenging. De discussie is waarom het Dossier is opgeborgen. Een ding weten wij nu zeker het draagt niet bij tot een onafhankelijke rechtelijke onderzoek.
Robbie Mohansingh
Vandaag
-
11:34
Stop de uitbuiting en oplichting van ons volk door de banken
-
09:38
PY764: 36 jaar later blijft luchtvaartveiligheid Suriname zorgelijk
-
06:47
De verkiezingen voorbij, hoe verder?
-
05:42
Nog meer regen op deze zaterdag
-
03:45
Een gestolen toekomst; een manifest voor politieke integriteit
-
01:48
Korpschef kondigt harde aanpak aan na golf van overvallen
-
00:00
Joyce Williams treedt af als SPA-voorzitter
Gisteren
- VHP heeft de NPS vaak geholpen
- Suriname verslaat Puerto Rico met 1-0; naar 3e ronde WK-kwalificatie
- Miljoenen Guyanees oliegeld voor doop olieschip
- Inhoud enveloppe bij huwelijksjubileum verhoogd
- Gowricharn ontvangt internationale erkenning voor diasporaonderzoek
- Suriname vanuit de kappersstoel belicht
- ABOP spreekt waardering uit voor moslimgemeenschap
- Man verwond bij woninginbraak Sir Winston Churchillweg
- Regen, gebed en bezinning markeren begin van Offerfeest
- NDP: Ied ul-Adha markeert begin van hoop en herstel
- Verkeersveiligheid krijgt stem in afstudeeronderzoek
- De democratie ondermijnd; van 'tralala' naar 'dadaa' verandering?
- Zelfde weerpatroon van de week blijft aanhouden
- Hassankhan erkent fouten bij verkiezingen, maar fraude uitgesloten
- VHP en NDP nek-aan-nek regionale zetels in Saramacca
- VHP houdt grip op Nickerie, NDP 2 en PL consolideert 3e plek
- Herdenking immigratie in teken van eerbetoon en toekomstvisie
- Santokhi: Regeren is blijven werken, ook tijdens wachten op uitslag
Eergisteren
- Licht beschadigde US-dollars blijven gewoon geldig
- Lions Club Para zet basisscholen in het zonnetje op Wereld Milieudag
- NDP eert Hindostaanse gemeenschap als pijler van nationale vooruitgang
- NDP domineert verkiezingen in Brokopondo
- NPS roept op tot harmonie: Onze culturele rijkdom is onze kracht
- Criminelen slaan toe in woning en vluchten via bosschage
- Opheffen ministerie van Arbeid is een valse start
- Twee gewelddadige overvallen kort na elkaar op klaarlichte dag
- OM eist tot 35 jaar cel in brute moordzaak op ondernemer A.A.
- CUS: Een moment van eenheid en culturele waardering
- Efficiƫntie wint het van financieel belang bij online CBB-dienstverlening
- Technisch probleem legt openbare zitting Coronie stil
- Uitdagingen en Toekomst van Gepensioneerden in Suriname
- Onweersbuien blijven aanhouden
- 5 Juni: Dag van Waardigheid en Verbondenheid
- Column: Een appel te schillen
- Contract Staatsolie-topman Jagesar met drie jaar verlengd