Reactie op uitlatingen Baitali N.V. over wegstrekking Southdrain – Apoera
Na het verstrijken van de inschrijvingstermijn uitte Shiwan Tushan schriftelijk zijn bezorgdheid over het uitblijven van een reactie van het ministerie. Vanwege het gebrek aan communicatie ging het bedrijf ervan uit dat het project geen voortgang meer zou kennen. Nu beweert Baitali N.V. dat de inschrijvingstermijn is verlengd, maar volgens Shiwan Tushan is dat onmogelijk, aangezien hun offerte reeds officieel was geopend. Volgens de regels van een eerlijke aanbesteding kan de termijn dan niet meer worden aangepast, en kunnen er geen nieuwe biedingen meer worden geaccepteerd.
Het project werd daarna overgedragen aan het Ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), dat het opnieuw uitschreef via een openbare aanbesteding. Vijf aannemers dienden een offerte in, Baitali N.V. niet. Baitali’s bewering dat gerenommeerde bedrijven niet hebben deelgenomen, wordt tegengesproken: onder de inschrijvers bevond zich zelfs een internationaal erkende aannemer met een veel hogere bieding dan die van Shiwan Tushan. Ook het door Baitali genoemde bedrag van 44 miljoen wordt weersproken: het werk is binnen de raming gebleven en het officiële bedrag ligt lager.
Shiwan Tushan benadrukt dat het project voor 80% door hen wordt voorgefinancierd, met de laatste betaling gepland in 2029. Volgens hen is dit ook een reden waarom Baitali N.V. het project niet heeft verworven: zij weigeren stelselmatig om projecten voor te financieren.
Verder verwerpt Shiwan Tushan de bewering dat het om een onervaren aannemer zou gaan. Zij halen aan dat Baitali zelf sinds 2017 werkt aan het traject Henar – Coppenamebrug, een project van 120 km dat oorspronkelijk in twee jaar moest worden afgerond. Die deadline van eind 2020 is niet gehaald en de weg zou regelmatig kampen met ernstige problemen. Tegenover deze prestatie plaatst Shiwan Tushan hun eigen project van 77 km, dat naar verwachting binnen één jaar wordt opgeleverd onder leiding van een ervaren buitenlandse ingenieur.
Het bedrijf vindt dat Baitali zich zou moeten bezighouden met eerlijke concurrentie, in plaats van het verspreiden van beschuldigingen over corruptie en fraude wanneer een project niet in hun voordeel uitvalt. Volgens Shiwan Tushan heeft Baitali mogelijk de gewoonte ontwikkeld om via informele kanalen opdrachten binnen te halen, wat bij dit project niet gelukt is.
Ook nemen zij afstand van de persoonlijke aanvallen van een medewerker van Baitali, de heer Farzi, die zich volgens hen op onprofessionele wijze uitlaat over andere bedrijven. Shiwan Tushan noemt zijn opmerkingen lasterlijk en schadelijk voor de sector, en stelt dat het gedrag niet past bij iemand zonder directe verantwoordelijkheid als ondernemer.
Ten slotte wijst Shiwan Tushan erop dat het onterecht is om iemand als aannemer te diskwalificeren vanwege nevenactiviteiten in de landbouw- of rijstverwerkingssector. Ze noemen het hypocriet dat Baitali zelf actief is in diezelfde sectoren, terwijl zij dergelijke activiteiten bij anderen gebruiken om twijfel te zaaien. Dit noemen zij discriminerend en een uiting van afgunst.
De aandeelhouders van Shiwan Tushan Suriname N.V. besluiten hun reactie met een oproep aan Baitali N.V. om in het vervolg af te zien van ongegronde beschuldigingen en zich professioneel en respectvol op te stellen richting andere bedrijven in de sector.
Vandaag
-
13:19
Militair beroofd van auto en dienstwapen
-
11:23
Regering zet eerste SRD 20 miljoen in Woningbouwfonds
-
09:26
Voetganger dodelijk aangereden aan de Verlengde Gemenelandsweg
-
07:31
Uitbreiding Alihusains onderzoek toont verschuivende profielen sinds 1949
-
05:33
Wisselvallig weer met buien
-
03:45
In Memoriam - Motilall 'Baba en Mai' Marhé
-
01:57
Nieuwe initiatiefwet moet criminelen financieel volledig kaalplukken
-
00:59
Column: Werk aan de winkel
-
00:00
Politie ziet criminaliteit dalen met 25%, maar kondigt hardere aanpak aan
Gisteren
- Nieuwe training moet citrusproductie in Saramacca versterken
- Taskforce voor productieve arbeid en kansen kwetsbare groepen vergroten
- Economische ontwikkelingen olie- en gas en spin-off vergen modernisering rechtspraak
- Diváli krijgt wereldwijde erkenning: sinds vandaag op UNESCO-lijst
- Agrarisch bedrijf Defensie krijgt impuls met nieuwe investeringen
- China en Latijns-Amerika: nieuwe samenwerking en duidelijke grenzen
- Raadslieden in Pikin Saron zaak: Recht moet boven emoties staan
- Bordo krijgt 12 jaar cel voor drugsvliegtuigzaak
- Amerikaanse dominantie in de Latijns-Amerikaanse achtertuin
- Geen begrotingsbehandeling in december: regering werkt aan aangepaste cijfers voor 2026
- Fernandes steunt kwetsbare baby’s met forse bijdrage aan Diakonessenhuis
- Bewolkt en landelijk verspreide regenbuien
- Landvreugd nieuwe voorzitter Onderhandelingsorgaan Overheid
- SEOB: Inflatie loopt verder op en begroting 2026 blijft kwetsbaar
- Guyana tekent exploratiecontract met Cybele Energy voor ondiepwaterblok S7
Eergisteren
- Nieuwe bedrijfsdirectory stimuleert samenwerking Suriname–Guyana
- Bezoek koning Willem-Alexander: Waar was de Surinaamse gastvrijheid in DNA?
- Petronas rondt Caiman-1-put af in Blok 52 met bemoedigende resultaten
- Man met schotwond afgevoerd naar ziekenhuis
- Toerismesector slaat wederom alarm: Goudwinning bedreigt voortbestaan Brownsberg Natuurpark
- Verdachten Pikin Saron in voorlopige vrijheid gesteld
- Baby van nog geen maand oud te vondeling gelegd
- ICC veroordeelt Soedanese militieleider Abd-Al-Rahman tot twintig jaar cel
- Mentale gezondheid centraal tijdens driedaags programma SAO
- Hebben verdachten recht op privacy?
- Moiwana-voorzitter Ajintoena put hoop uit 8 December-vonnis
- Rustig weer met kans op buien in de middag
- Wetenschappelijk personeel AdeKUS hervat beraad: geen colleges en toetsen
- Column: SLM op IC - vluchtroute richting mortuarium
- Advocaten SLM-rechtszaak in bezwaarschriften: vervolging door OM is ‘lichtvaardig en schadelijk’