Reactie op uitlatingen Baitali N.V. over wegstrekking Southdrain – Apoera
Na het verstrijken van de inschrijvingstermijn uitte Shiwan Tushan schriftelijk zijn bezorgdheid over het uitblijven van een reactie van het ministerie. Vanwege het gebrek aan communicatie ging het bedrijf ervan uit dat het project geen voortgang meer zou kennen. Nu beweert Baitali N.V. dat de inschrijvingstermijn is verlengd, maar volgens Shiwan Tushan is dat onmogelijk, aangezien hun offerte reeds officieel was geopend. Volgens de regels van een eerlijke aanbesteding kan de termijn dan niet meer worden aangepast, en kunnen er geen nieuwe biedingen meer worden geaccepteerd.
Het project werd daarna overgedragen aan het Ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), dat het opnieuw uitschreef via een openbare aanbesteding. Vijf aannemers dienden een offerte in, Baitali N.V. niet. Baitali’s bewering dat gerenommeerde bedrijven niet hebben deelgenomen, wordt tegengesproken: onder de inschrijvers bevond zich zelfs een internationaal erkende aannemer met een veel hogere bieding dan die van Shiwan Tushan. Ook het door Baitali genoemde bedrag van 44 miljoen wordt weersproken: het werk is binnen de raming gebleven en het officiële bedrag ligt lager.
Shiwan Tushan benadrukt dat het project voor 80% door hen wordt voorgefinancierd, met de laatste betaling gepland in 2029. Volgens hen is dit ook een reden waarom Baitali N.V. het project niet heeft verworven: zij weigeren stelselmatig om projecten voor te financieren.
Verder verwerpt Shiwan Tushan de bewering dat het om een onervaren aannemer zou gaan. Zij halen aan dat Baitali zelf sinds 2017 werkt aan het traject Henar – Coppenamebrug, een project van 120 km dat oorspronkelijk in twee jaar moest worden afgerond. Die deadline van eind 2020 is niet gehaald en de weg zou regelmatig kampen met ernstige problemen. Tegenover deze prestatie plaatst Shiwan Tushan hun eigen project van 77 km, dat naar verwachting binnen één jaar wordt opgeleverd onder leiding van een ervaren buitenlandse ingenieur.
Het bedrijf vindt dat Baitali zich zou moeten bezighouden met eerlijke concurrentie, in plaats van het verspreiden van beschuldigingen over corruptie en fraude wanneer een project niet in hun voordeel uitvalt. Volgens Shiwan Tushan heeft Baitali mogelijk de gewoonte ontwikkeld om via informele kanalen opdrachten binnen te halen, wat bij dit project niet gelukt is.
Ook nemen zij afstand van de persoonlijke aanvallen van een medewerker van Baitali, de heer Farzi, die zich volgens hen op onprofessionele wijze uitlaat over andere bedrijven. Shiwan Tushan noemt zijn opmerkingen lasterlijk en schadelijk voor de sector, en stelt dat het gedrag niet past bij iemand zonder directe verantwoordelijkheid als ondernemer.
Ten slotte wijst Shiwan Tushan erop dat het onterecht is om iemand als aannemer te diskwalificeren vanwege nevenactiviteiten in de landbouw- of rijstverwerkingssector. Ze noemen het hypocriet dat Baitali zelf actief is in diezelfde sectoren, terwijl zij dergelijke activiteiten bij anderen gebruiken om twijfel te zaaien. Dit noemen zij discriminerend en een uiting van afgunst.
De aandeelhouders van Shiwan Tushan Suriname N.V. besluiten hun reactie met een oproep aan Baitali N.V. om in het vervolg af te zien van ongegronde beschuldigingen en zich professioneel en respectvol op te stellen richting andere bedrijven in de sector.
Vandaag
Gisteren
- Nieuwe DNA: Voor rust, verantwoordelijkheid en vooruitgang
- Nederland en Panama grootste afnemers van Guyanese offshore olie in 2025
- Taxichauffeur verdacht van verkrachting na aangeboden lift
- Europa zucht onder eerste grote hittegolf van de zomer
- Felle woningbrand aan Duisburglaan
- Aangespoeld lichaam veroorzaakt opschudding aan Mangrovestraat
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend Assembleevoorzitter
- PL toont stembriefje bij verkiezing topfuncties; stelt meldpunt politieke omkoping in
- KPS viert 130-jarig bestaan met feestelijke rondmars
- De aard die de intentie verraad
- VS stopt beschermstatus Haïtianen per september
- Ook vandaag zon en onweersbuien
- Het kleurrijke Suriname
- PALU: Staatsolie moet spreken voor Suriname; niet namens multinationals
- Beëdiging DNA-leden en verkiezing nieuwe leiding in twee vergaderingen
Eergisteren
- Hakrinbank sluit boekjaar 2023 af met SRD 57 miljoen nettowinst
- Woonhuis op terrein Financiën afgebrand
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en begraven lichaam
- Afscheid van Patricia Etnel, een vurige stem en warm hart
- Een droom voor de kinderen van Sunny Point
- Kanhai zal proberen straf Bordo in Suriname te laten uitzitten
- Eerste DNA-vergadering zondag om 13:00 uur
- Bordo uitgeleverd aan Frankrijk
- Synergy 360 lanceert digitaal inkoopplatform voor Suriname en Guyana
- Rahemal: 18 jaar wateroverlast door structureel falen
- Miljoenenfonds bij KPS biedt financiële zekerheid voor politieambtenaren
- Meer zon, maar nog steeds onweersbuien
- Paus hekelt verval van internationaal recht
- Topclubs strijden om het landskampioenschap
- Brunswijk houdt opties open ondanks akkoord