Internaten worden gerenoveerd; schooljaar redelijk gestart
“Op dit moment hebben we met alle internaten problemen, omdat de mensen die leiding moeten geven aan de internaten niet goed zijn opgeleid. Aan de andere kant zijn de meeste internaten gesloten, omdat er gebrek is aan onderhoud”, zei Levens. De drie internaten in de stad worden gerenoveerd maar dat gaat volgens de minister nog 3 tot 4 maanden duren. Dat is de reden waarom er een tekort is aan plaatsen in internaten. “Het kost ons heel veel geld om de internaten te renoveren maar ze worden gerenoveerd”, stelde Levens.
De minister deelde ook mee dat Student Housing op de universiteit ook vol is. Zij benadrukte dat er daar alleen studenten van de universiteit wonen met uitzondering van misschien 2 of 3 die een andere studie doen dan op de universiteit. Over het internaat van Atjoni zei de minister dat de directrice van het internaat ernstig ziek naar de stad is gekomen. “We hadden niet verwacht dat ze niet terugkomt. Dat is de reden dat wij niet snel genoeg hebben kunnen ingrijpen, ze is ernstiger ziek dan verwacht”.
Over de start van het nieuwe schooljaar zei Levens dat het overal redelijk goed is gegaan, maar dat het ministerie wel problemen heeft met meubilair. Dit komt doordat de middelen een beetje te laat zijn ontvangen, waardoor het ministerie niet op tijd kon kopen. Nu is de distributie van de leermiddelen in volle gang en is er extra geld uitgetrokken om het sneller te laten gaan, omdat het met twee trucks niet lukt om op tijd te leveren. In het binnenland is leerjaar 9 ook opgezet op Nieuw Aurora. ”De reden is om te voorkomen dat de kinderen naar internaten moeten, want dat is het grootste probleem van ouders dan worden de kinderen thuisgehouden”, sprak Levens.
Wat de plaatsing van leerjaar 9 en 10 scholieren betreft, zei de minister dat het ministerie ruimte tekort komt, maar dat er op verschillende plekken lokalen zijn gehuurd. Dat lukt volgens haar nog aardig hoewel de muloscholen drukker bezocht zijn dan gebouwen van het lbo. Bij de lbo-scholen is er nog ruimte voor leerjaar 9 en leerjaar 10. Over het schoolvervoer zijn er wat nieuwe bustrajecten, omdat het project gratis schoolvervoer in volle gang is. “Het aantal kinderen dat gebruik gaat maken bovenop het aantal dat we al hadden is ongeveer 6.000 en dan in buurten waar er geen traject was. We hebben een biddingsproces net afgerond en er komen wat extra routes voor de gebieden waar er geen schoolbussen reden”, deelde de minister mee. Levens zei dat niet iedereen enthousiast is over de prijs die het ministerie wil betalen waardoor er te weinig inschrijvingen waren.
Vandaag
Gisteren
- VHP: Een brief is geen bedreiging, maar leugens zijn dat wel!
- Niet ABOP maar NDP domineert in Sipaliwini; BEP nr 3
- NDP herstelt positie als grootste partij in Paramaribo
- Bee en Adhin bespreken transitie in parlement
- Man dood aangetroffen in auto; militair aangehouden
- NDP: VHP zet democratie onder druk na verkiezingsnederlaag
- Brand verwoest woning door ontvlammende bromfiets
- CHS houdt dinsdag openbare zitting om verkiezingsuitslag vast te stellen
- Hoofdstembureau Paramaribo houdt vanavond zitting; niks aan de hand
- VHP wil uitslag verkiezingen niet bindend verklaren; eist eerst onderzoek
- Politiebericht over dodelijke aanrijding Krakkaweg
- Veemagnaat in Brazilië boegbeeld in strijd tegen ontbossing
- 6 partijen: een lust of een last?
- Negen districten klaar, Paramaribo laat nog op zich wachten
- Week begint met regenachtige maandagochtend
- Trump stuurt troepen: spanning loopt op bij protesten in Californië
- Nurmohammed zoekt investeringskansen op topforum in China
- NDP en NPS heersers in Coronie; moeizaam proces
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 875
- Woning en bussen verwoest door brand
- Bromfietser komt om het leven bij aanrijding Krakaweg
- Arbeid: van ministerie naar directoraat; nog ruimte tot heroverweging
- Streng inreisverbod VS treft Afrika, Midden-Oosten en Azië
- VHP: Omkooppraktijken tasten fundament van democratie aan
- Chris Polanen presenteert zijn derde roman: De Handlezer
- De kwetsbaarheid van deze coalitievorming
- Latijns-Caribische ontwikkelingsbank verdubbelt financiering voor oceanen
- SLM-vlucht naar Georgetown en Miami vertrekt vanmiddag (update)
- Een natte zondag in juni
- NDP behoudt ijzeren greep op Para met grote voorsprong op alle niveaus
- Dominatie ABOP in Marowijne: ruime winst op alle niveaus
- Rumoerige zitting Wanica: NDP protesteert tegen RR-resultaten