De minister van LVV subsidieert zichzelf
Ondanks de demagogische woorden die worden rondgebazuind door regeringstoppers, dat overgestapt moet worden van objectsubsidie naar subjectsubsidie (dat de mensen die melk echt niet kunnen betalen, worden ondersteund), heeft de minister van LVV toch gekozen voor het bevriezen van de prijs voor consumptiemelk en hiermee wederom objectsubsidie geïntroduceerd.
Consumptiemelk is een marginaal product, wat wil zeggen dat de marges die op melk worden gemaakt niet van dien aard zijn dat er veel rek is in prijs. Al twintig jaar moet de private sector het ministerie van LVV en de MCP hieraan herinneren. Middels onbehoorlijk bestuur, wordt steeds weer geprobeerd om oneerlijke concurrentie te handhaven. Telkens wanneer de koers zo grof fluctueert, of de melkpoederprijzen internationaal stijgen, wordt eerst getreiterd met het aanhouden van de aanpassing van de melkprijs.
Landgenoten, weet wel dat de huidige prijs, vastgesteld door de minister van LVV in samenspraak met de minister van HI&T (EO&T), niet de correcte prijs is, voor zowel consumptiemelk als voor verse koemelk. Hoewel het aangenaam is om SRD 8,50 te blijven betalen voor melk, is het verstandiger dat de regering via het ministerie van Sociale Zaken, de gezinnen identificeert wie daadwerkelijk ondersteuning nodig hebben (subject subsidie), i.p.v. een minister, die middels onverantwoorde gemakzucht vol 'fanfare' hiermee zichzelf en de mensen die financieel op hem lijken, subsidieert. Subsidie aan de elite, is té kort door de bocht.
Om de publieke opinie te manipuleren, wordt melk als politiek product/instrument misbruikt. De ware toedracht van het bevriezen van de melkprijs, is niet vanuit een sociaaleconomisch hoogstandje van de minister, maar vanuit angst dat het volk in beroering zou kunnen komen. Immers, alle prijzen van voedingsmiddelen zijn al marktconform aangepast, terwijl melk het enige product is waarmee de minister kan stoeien, politiek mee kan stunten.
Met de melkveehouders werd in 2017 een prijs afgesproken van SRD 3,75, i.c.m. de kwalitatieve parameters (eiwit/melkvet etc.). Dit was bij een koers voor de USD van SRD 7,50 en een consumentenprijs voor melk van SRD 8,50.
Nu de officiële CBvS-koers (papieren koers) is vastgesteld op SRD 14,30 (parallelkoers SRD 17,80), wordt de prijs van verse koemelk bijgesteld naar SRD 5,50 en wordt het verhaal verkocht als 'tegemoetkoming' aan de melkveehouder. Dit, terwijl de verhoogde prijs door de devaluatie minimaal SRD 8,90 per liter moet zijn. Aan de melkveehouder wordt zodoende de verplichting opgelegd de MCP te moeten subsidiëren, thans met SRD 3,40 per liter. Dit is de reinste en meest letterlijke vorm van boerenbedrog!
Heer minister, steeds weer doen alsof de melksector alleen bestaat uit de MCP en de melkveehouders, is volksverlakkerij en zeer productie-onvriendelijk. Het zou van good governance getuigen als u zich eerst goed laat informeren over de problematiek van de melkkolom, alvorens op politieke podia demagogische uitspraken te doen en incompetent te handelen. Alsof het prijzenswaardig is om via het bevriezen van de melkprijs, gemeenschapsgelden te laten verdampen.
De prijs van melk kunstmatig laag houden door slechts één melkverwerkingsbedrijf te subsidiëren, getuigt van geen respect hebben voor de Surinaamse burger en het kapot maken van het Surinaams bedrijfsleven in deze sector. Indien u dan toch het object wenst te subsidiëren, omdat u melk beschouwt als "sociaal product", hoort u ook de verliezen van alle andere spelers in deze sector op te vangen.
Zo niet, zult ook u ervaren dat dit Frans gezegde van toepassing is op uw beleid:
L’ histoire se répète, la bêtise aussi! (De geschiedenis herhaalt zich, evenals de dwaasheid!)
ir. Raôul Chin
Zuiveltechnoloog
Vandaag
-
09:27
Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
-
07:31
Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
-
05:33
Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
-
03:47
China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
-
02:45
Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
-
00:48
Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
-
00:00
Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden
Gisteren
- Open brief aan het nieuwe parlement
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-rapport door pg
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en tv-sector
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao-onderhandelingen
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simons
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor de wereldhandel?
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democratie
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsidiegelden
Eergisteren
- Santokhi en Simons voeren overleg over soepele machtsoverdracht
- Ex-man valt vrouw aan met houwer en pleegt daarna suïcide
- Petronas voegt Roystonea-2 toe aan offshore boorcampagne in Suriname
- Brics-landen wijzen 'anti-Amerikaanse' beschuldiging van Trump af
- Man brengt vrouw levensbedreigende kapverwondingen toe
- Politie zoekt Furjel Leandro Simons voor betrokkenheid drugshandel
- Na verkiezing van met inheemse kalmte licht uitstralende ‘Tante Jenny’:
- VHP zal nieuwe regering opbouwend maar kritisch ondersteunen
- Adhin: Simons en Rusland krijgen volledige parlementaire steun
- Ook vandaag regen en onweersbuien
- Rusland: Vp-schap is geen beloning, maar een opdracht voor Suriname
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken
- Simons: Presidentschap is geen beloning, maar werk