Sandew Hira
beeaa50ce57eb93f9d0454288628d8ad.gif


Sandew Hira is econoom en historicus. In 1982 publiceerde hij zijn eerste boek over de geschiedenis van de strijd tegen het kolonialisme in Suriname. Sindsdien heeft hij 20 boeken gepubliceerd over geschiedenis, politiek en wetenschap.

Hira is directeur van het International Institute for Scientific Research (IISR).

In zijn column behandelt Hira onderwerpen variërend van alledaagse persoonlijke vraagstukken tot internationale economische en politieke ontwikkelingen.
Advertentie

6e3cd073c65c37b33a0ea7a407e49200.jpg___lloyd_read_3.jpg
Column: De moed van Lloyd Read
Arme Lloyd Read, voorzitter van de Staatsolie Werknemersorganisatie. Als vakbondsleider geef je leiding aan onderhandelingen met het management. Als het nodig is, voer je acties en leid je stakingen. ... Lees meer »

5bda30413ac70c9f3ad6d1f98384386d.jpg___verkiezingspotlood.jpg
Column: Verkiezingsstrijd
De verkiezingsstrijd in Suriname is in volle gang. Verkiezingen zijn een graadmeter voor sociale veranderingen in een samenleving en een feest voor de democratie.
Veertig jaar geleden kon je de uits ... Lees meer »

36695fe32bef6ca9fc144a19afe4295c.jpg___fragment.jpg
Column: Liefde in eenvoud
Ik heb een bepaald ritme van werken. ’s Ochtends van 8-12 uur doe ik organisatorisch werk: mails beantwoorden, telefoontjes plegen, (Skype) vergaderingen, notities maken e.d. ’s Middags en ’s avonds ... Lees meer »

2b06355e101b7fa435d97c81a5d80d3a.jpg___sandew_Hira.JPG
Column: What is in a name?
“Noem mij maar een bosneger. In de eerste plaats ter ere aan de helden, die de naam hebben afgewezen. Ten tweede zie ik niets negatief aan het woord bosneger, met het accent op 'bos'.” Aldus Bert Eer ... Lees meer »

26962da40409e17ba9ce3b69eaf16034.jpg___henry.jpg
Column: Eyes on the prize
Afgelopen week heb ik de tijd genomen om te kijken en te genieten van een 14-uur lange documentaire getiteld Eyes on the prize op YouTube. Mijn goede vriend Stephen Small had me de documentair ... Lees meer »




Advertenties



Monday 15 September

Monday 08 September

Monday 01 September
Monday 25 August
Monday 18 August
Monday 11 August
Monday 04 August
Monday 28 July
Monday 21 July
Monday 14 July
Monday 07 July
Thursday 03 July
Monday 30 June
Monday 23 June
Monday 16 June
Monday 09 June
Wednesday 04 June
Monday 02 June
Monday 26 May
Monday 19 May
Monday 12 May
Monday 05 May
Monday 28 April
Monday 21 April
Monday 14 April
Monday 07 April
Monday 31 March
Monday 24 March
Monday 17 March
Monday 10 March
Monday 03 March
Monday 24 February
Monday 10 February
Monday 03 February
Monday 27 January
Monday 20 January
Monday 06 January
Monday 30 December
Monday 23 December
Monday 16 December
Advertenties