Sandew Hira
beeaa50ce57eb93f9d0454288628d8ad.gif


Sandew Hira is econoom en historicus. In 1982 publiceerde hij zijn eerste boek over de geschiedenis van de strijd tegen het kolonialisme in Suriname. Sindsdien heeft hij 20 boeken gepubliceerd over geschiedenis, politiek en wetenschap.

Hira is directeur van het International Institute for Scientific Research (IISR).

In zijn column behandelt Hira onderwerpen variërend van alledaagse persoonlijke vraagstukken tot internationale economische en politieke ontwikkelingen.
Advertentie

d360ec49e4aaf68e3a9b6696d43f14d4.jpg___sandew_Hira.JPG
Column: Wat is racisme?
Racisme. In multiculturele samenlevingen is dit altijd een beladen onderwerp. Reden te meer om het er eens wat grondiger over te hebben. Er zijn talloze publicaties over racisme. Ik breng de diverse ... Lees meer »

ae02424b4ef7d208456b45be03bf5f6d.jpg___israel_project.jpg
Column: Het vak van manipuleren
Manipuleren is geen kunst, maar een vak. Je kunt het leren. Er is geen talent voor nodig. Dat is mij gebleken toen ik onlangs een handleiding onder ogen kreeg van het Israël Project. Deze 116-pagina ... Lees meer »

7673353fa5e85dcf14edec487e91dab4.jpg___hira.JPG
Column: Reflecties op Srefidensi
Op 25 november is het alweer 39 jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd. De onafhankelijkheid is een historische mijlpaal in de geschiedenis van het Surinaamse volk. Welke conclusies kunnen we t ... Lees meer »

2f2682b51c26d8f7b5de3f0f8b2f8a2f.jpg___gouda.jpg
Column: Een heet weekend in koud Nederland
Jerry Kno’Ledge Afriyie, Kunta Rincho en Mitchell Esajas zijn leidende activisten in de beweging tegen racisme en Zwarte Piet in Nederland. Mohammed Rabbae en ik hebben het initiatief genomen om een ... Lees meer »

10dcb95e396a17d44f14299a808cd551.jpg___NSS_kedjawen.jpg
Column: Kedjawen en Hosoro
'Surinaamse Kedjawenisten vieren Hosoro', kopte Starnieuws vorige week.
'Kedja-wie?', 'Hosoro-wat?'
Je denkt dat je de Surinaamse gemeenschap kent en dan ineens is er een gemeenschap van 5.000-10.000 ... Lees meer »




Advertenties



Monday 15 December

Monday 01 December

Monday 24 November

Monday 17 November
Monday 10 November
Monday 03 November
Monday 27 October
Monday 20 October
Monday 13 October
Monday 06 October
Monday 29 September
Monday 22 September
Monday 15 September
Monday 08 September
Monday 01 September
Monday 25 August
Monday 18 August
Monday 11 August
Monday 04 August
Monday 28 July
Monday 21 July
Monday 14 July
Monday 07 July
Thursday 03 July
Monday 30 June
Monday 23 June
Monday 16 June
Monday 09 June
Wednesday 04 June
Monday 02 June
Monday 26 May
Monday 19 May
Monday 12 May
Monday 05 May
Monday 28 April
Monday 21 April
Monday 14 April
Monday 07 April
Monday 31 March
Monday 24 March