Sandew Hira
beeaa50ce57eb93f9d0454288628d8ad.gif


Sandew Hira is econoom en historicus. In 1982 publiceerde hij zijn eerste boek over de geschiedenis van de strijd tegen het kolonialisme in Suriname. Sindsdien heeft hij 20 boeken gepubliceerd over geschiedenis, politiek en wetenschap.

Hira is directeur van het International Institute for Scientific Research (IISR).

In zijn column behandelt Hira onderwerpen variërend van alledaagse persoonlijke vraagstukken tot internationale economische en politieke ontwikkelingen.
Advertentie

032bca70d10bed65f480e5f6da54e0fd.jpg___SandewHira3_column.jpg
Column: Lelijke mensen kunnen ook gelijk hebben…
Op woensdag 4 maart houd ik een lezing op de Anton de Kom Universiteit over de relatie tussen nationale identiteit en etnische identiteit. In alle multiculturele samenlevingen is dit vraagstuk van cr ... Lees meer »

510a3492843ab1bc86fd4a9c21b177f2.jpg___SandewHira3_column.jpg
Column: Phagwa
Gisteravond ben ik aangekomen in Paramaribo. De komende twee weken verzorg ik het vak ontwikkelingstheorieën voor de opleiding 'Master in Education and Research for Sustainable Development' va ... Lees meer »

bea88998a09f8f5f19b3d89c105c003b.jpg___hira.JPG
Column: Eenheid in verscheidenheid
Onlangs kreeg ik het artikel onder ogen van Jnan Adhin uit 1957 getiteld 'Eenheid in verscheidenheid'. Het wordt weer verspreid via internet o.a. door Carlo Jadnanansing. Adhin stelt de vraag 'hoe va ... Lees meer »

94b2d8cc39d6cbfc82e776449e32b751.jpg___auteursfoto_sandew_hira2.jpg
Column: Zorgen
Vorige week las ik met verbijstering een stuk van Henk Herrenberg met zijn analyse van de politieke situatie en zijn waarschuwing dat geweld op de loer ligt in Suriname.
Er waren twee elementen die m ... Lees meer »

94cffa2486f060a1f2f16e4a16b2a179.jpg___sandew_Hira.JPG
Column: Waarom is 2x2=4?
Waarom is 2x2=4? Heb je er ooit over nagedacht? Ik niet. Raju wel. Hij heet eigenlijk Chandra Kant Raju, maar iedereen noemt hem bij zijn achternaam. Afgelopen week heb ik hem ontmoet in Maleisië. Ik ... Lees meer »




Advertenties



Monday 02 March

Monday 23 February

Monday 16 February

Monday 09 February
Monday 02 February
Monday 26 January
Monday 19 January
Monday 12 January
Monday 05 January
Monday 29 December
Monday 22 December
Monday 15 December
Monday 01 December
Monday 24 November
Monday 17 November
Monday 10 November
Monday 03 November
Monday 27 October
Monday 20 October
Monday 13 October
Monday 06 October
Monday 29 September
Monday 22 September
Monday 15 September
Monday 08 September
Monday 01 September
Monday 25 August
Monday 18 August
Monday 11 August
Monday 04 August
Monday 28 July
Monday 21 July
Monday 14 July
Monday 07 July
Thursday 03 July
Monday 30 June
Monday 23 June
Monday 16 June
Monday 09 June
Wednesday 04 June