Sandew Hira
beeaa50ce57eb93f9d0454288628d8ad.gif


Sandew Hira is econoom en historicus. In 1982 publiceerde hij zijn eerste boek over de geschiedenis van de strijd tegen het kolonialisme in Suriname. Sindsdien heeft hij 20 boeken gepubliceerd over geschiedenis, politiek en wetenschap.

Hira is directeur van het International Institute for Scientific Research (IISR).

In zijn column behandelt Hira onderwerpen variërend van alledaagse persoonlijke vraagstukken tot internationale economische en politieke ontwikkelingen.
Advertentie

a1bb3af151481f687b7eff9f29e060dc.jpg___protest.jpg
Column: Demonstraties of verkiezingen?
De nationale en internationale politiek was vroeger simpeler dan nu. Eeuwenlang heerste het principe van het recht van de sterkste. Er was geen uitgebreide argumentatie nodig om uit te leggen waarom ... Lees meer »

0534a6ddd2e96532976bb87a1bb4fd96.jpg___zwijgende_marok.jpg
Column: De tijger en de koe
In de gemeente Deurne in Nederland hebben twee Marokkaanse jongeren een overval gepleegd op een juwelierszaak en zijn daarbij om het leven gekomen. Het juweliersechtpaar heeft zichzelf verdedigd en d ... Lees meer »

6492ef0f82648d57242de0a75010b18d.jpg___hond.jpg
Column: Ik wil een hondenleven
In Suriname verblijf ik altijd bij een goede vriend van mij. Hij heeft een huis met een aardige tuin en twee honden. Ik ben jaloers op de honden.
Je leest wel eens wat over meesters en slaven tijdens ... Lees meer »

af4a8cf92ae7862ddbdb36265ee01032.jpg___wilders.jpg
Column: Het sluipende gevaar
Afgelopen woensdag maakte Nederland een nieuwe fase mee in het sluipende gevaar van de opkomst van extreem rechts. Geert Wilders deed iets ongehoords. Tijdens de verkiezingsavond herhaalde hij zijn u ... Lees meer »

725adbb5df8e82b1b3bdcddd2f73e863.jpg___dew_cura.jpg
Column: Curaçao
Afgelopen week was ik op Curaçao op uitnodiging van de Fundashon Museo Tula (FMT). Het was een heel inspirerende week. Het begon met een kennismaking met de mensen van FMT. Het contact met FMT kwam t ... Lees meer »




Advertenties



Monday 14 April

Monday 07 April

Monday 31 March
Monday 24 March
Monday 17 March
Monday 10 March
Monday 03 March
Monday 24 February
Monday 10 February
Monday 03 February
Monday 27 January
Monday 20 January
Monday 06 January
Monday 30 December
Monday 23 December
Monday 16 December
Monday 09 December
Monday 02 December
Monday 25 November
Monday 18 November
Monday 11 November
Monday 04 November
Monday 28 October
Monday 21 October
Monday 14 October
Monday 07 October
Monday 30 September
Monday 16 September
Monday 09 September
Monday 02 September
Monday 26 August
Monday 19 August
Monday 12 August
Monday 05 August
Monday 29 July
Monday 22 July
Monday 15 July
Monday 08 July
Monday 01 July
Monday 24 June