Tien gevaarlijkste criminelen op pamflet
09 Nov 2010, 22:00
92d8958d0e54557d79e014521fd1a09e.jpg
De tien meest gezochte en beruchtste criminelen van Suriname staan sinds kort op een pamflet, dat de Justitiële autoriteiten en het Korps politie Suriname (KPS) hebben geproduceerd. Op de bijna 1 meter lange affiche prijken de foto’s en gegevens van tien mannen die door de politie worden gezocht voor misdrijven als moord, moord met geweldpleging, diefstal en andere zware vergrijpen.

Minister Martin Misiedjan van Justitie en Politie toonde het aanplakbiljet dinsdag in het parlement. Hij deed dat bij de parlementaire behandeling van de aanpak van de criminaliteit in het land. Het pamflet zal op diverse plaatsen komen te hangen.

Misiedjan stelt dat "er alles aan gebeurt" om de criminaliteit effectief te bestrijden. Aan de hand van cijfers ontzenuwde hij de kritiek dat de criminaliteit stijgt. “Ik kan de samenleving gerust stellen, en zeggen dat er van een toename geen sprake is." Misiedjan poogde vooral de indruk weg te nemen dat hij met enkele bezuinigingsmaatregelen de politie beknot in de uitvoering van haar taken.

In zijn beantwoording op de vele vragen van het parlement over de plannen en acties van de regering ter bestrijding van de criminaliteit, zei de minister dat op een geval na, alle moorden van de afgelopen twee maanden zijn opgelost. Ook heeft de politie het afgelopen weekeinde zeven zwaar criminele bendes opgerold.
De minister vindt dat in sommige media ten onrechte het beeld wordt opgeroepen van een sterk stijgende criminaliteit.
Op de volgende openbare vergadering zal Misiedjan verder antwoord geven op de vragen van de parlementariërs.

In het college presenteerde minister Misiedjan deze cijfers, waaruit blijkt dat de geregistreerde criminaliteit min of meer stabiel is.

Eerste kwartaal200820092010
Berovingen306375309
Overvallen1099297
Inbraken97911731134

Tweede kwartaal200820092010
Berovingen400351267
Overvallen1217780
Inbraken109610591097

Foto: Het pamflet met daarop Surinames beruchtste criminelen.

Friday 31 October
Thursday 30 October