Suriname valt terug op 'zakenlijst'
Over het algemeen is zakendoen in Suriname veel moeilijker geworden dan een jaar geleden, concludeert het rapport. Op acht van de tien thema’s waar de beoordeling op is gebaseerd, is Suriname teruggevallen of stabiel gebleven in vergelijking met 2012. Het verkrijgen van elektriciteit (39), het registreren van eigendom (171), de bescherming van investeerders (183) en het afdwingen van contracten (180) blijft stabiel.
De economieën zijn gerangschikt naar het gemak van zakendoen. In totaal zijn 185 landen onder de loep genomen, dus kan een economie tussen 1 en 185 worden geplaatst. Hoe hoger een land wordt geplaatst, hoe bevorderlijker de regelgeving is voor de start en voortgang van een plaatselijk bedrijf. De index gemiddelden van het land komen tot stand na een percentielscore van tien onderwerpen, die uit een groot aantal indicatoren bestaat. De noteringen voor alle economieën bestrijken data tussen juni 2011 tot en met juni 2012.
Singapore
Het beste land om zaken te doen is Singapore die de lijst van 2013 aanvoert, gevolgd door Hong Kong/China, Nieuw Zeeland, de Verenigde Staten van Amerika en Denemarken. De zesde tot en met de tiende plaats zijn voor Noorwegen, Groot-Brittannië, de Republiek Korea, Georgië en Australië. Het is de zeven achtereenvolgende keer dat Singapore de lijst aanvoert. Nieuwkomer op de top 10 is Georgië.
Nederland bezet de 31ste plaats, Guyana de 114de , Argentinië zit op nummer 124 en Brazilië op 130. Suriname staat er zelfs slechter voor dan Equatoriaal Guinea die twee plaatsen hoger staat op 162. Maar het land doet het beter dan Venezuela die op nummer 180 prijkt. Het slechtste land om zaken te doen is de Centraal Afrikaanse Republiek.
Hervormingen regelgeving
‘Doing Business 2013: Smarter Regulations for Small en Medium-Size Enterprises’ is de tiende editie van de Wereldbank. De afgelopen tien jaar hebben deze rapporten bijkans 2.000 hervormingen in 180 economieën op gang gebracht.
De belangrijkste bevindingen in het rapport dat gisteren is uitgegeven zijn dat Polen mondiaal de meeste hervormingen heeft doorgevoerd het afgelopen jaar en dat negen andere economieën op verschillende gebieden hun regelgeving hebben aangepakt, waardoor het gemakkelijker is geworden zaken te doen in die landen. Het gaat om Sri Lanka, Oekraïne, Oezbekistan, Burundi, Costa Rica, Mongolië, Griekenland, Servië en Kazachstan. Polen staat aan top van de verbeteraars omdat hij door vier institutionele hervormingen van de regelgeving door te voeren, het gemak van zakendoen heeft verhoogd. Zo is het makkelijker om eigendom te registreren, belasting te betalen, contracten af te dwingen en insolventie op te lossen.
Wereldwijd hebben 108 economieën in totaal 201 hervormingen van de regelgeving in 2011/12 doorgevoerd, waardoor het makkelijker wordt om zaken te doen zoals gemeten door 'Doing Business'. De wereldwijde hervormingen hebben zich gericht op het makkelijker maken om een nieuw bedrijf te starten, het verhogen van de efficiëntie van de belastingdienst en het vergemakkelijken van de handel over de landsgrenzen heen. Van de 201 hervormingen van de regelgeving in het afgelopen jaar, was 44% gericht op deze drie beleidsgebieden.
Documenten:
Vandaag
-
12:49
VS plaatst Chinese techreuzen Alibaba, BYD en Baidu op zwarte lijst
-
10:47
Geld overmaken tussen banken voortaan sneller door modernisering betalingssysteem
-
08:45
Vrouw ernstig gewond bij woningbrand aan Ramgoelamweg
-
06:48
EBS zet juridische strijd tegen vakbondsleider Hellings voort met hoger beroep
-
04:51
Nat en benauwd: kans op regen- en onweersbuien
-
02:02
VES betwist begrotingstekort van 5,1%: Werkelijk tekort is 7,7% van BBP
-
00:59
Column: Terwijl iedereen wil scoren
-
00:00
Kabinet President krijgt begroting van ruim SRD 1,2 miljard
Gisteren
- Brug over oostelijke grens biedt ontwikkelingsperspectieven
- Derde helft WK 2026: Welke sub-Sahara Afrikaanse landen maken de beste kans?
- GBB moet SRD 128 miljoen betalen aan vonnissen, slechts SRD 32 miljoen op begroting
- Gewapende roofoverval aan Topaasstraat: circa USD 200.000 buitgemaakt
- Eerste editie van Boeken, Bier en Meer succesvol van start
- Simons: Onderwijs sleutel tot armoedebestrijding en duurzame ontwikkeling
- Grankreek eist duidelijkheid over onderzoek naar zandafgravingen
- Hof van Justitie ontbeert in begroting ruim SRD 300 miljoen
- Krachtige aardbeving treft Filipijnen, minstens 15 doden en tsunami-waarschuwingen
- Kluis met groot geldbedrag gestolen bij inbraak in cambio
- Quota Men Cook Out levert bijna US$ 150.000 op voor maatschappelijke projecten
- Bijna 90% begroting Openbaar Ministerie gaat op aan personeelskosten
- Warm en benauwd weer met kans op zware regen- en onweersbuien
- Iran vuurt raketten af op Israël na aanval op Beiroet
- Column: Feest van voetbal, schaduw van oorlog
- Regering in lastige positie bij zoeken oplossing asfalteringsproject Van ’t Hogerhuysstraat
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 927
- Derde helft WK 2026: Van 'groep des doods' tot verrassingen
- Sociale bescherming is een kinderrechtenkwestie
- SVB verdedigt keuze voor verkoop WK-kaarten via externe partij
- Begroting DNA stijgt met 53%; SRD 125 miljoen extra voor nieuwe vergaderzaal
- Woning Robijnstraat in vlammen opgegaan: bedlegerige man naar SEH afgevoerd
- Kinderen leren over de gevolgen van illegale visserij
- Een verdiende herwaardering van Ramsewak Shankar
- Politieagent in buik geschoten na achtervolging aan de Nieuw Weergevondenweg
- Nieuw Directoraat Burgerzaken krijgt begroting van ruim SRD 361 miljoen
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en regen
- 100 dagen oorlog tegen Iran: Trump slaagt er niet in steun in de VS te mobiliseren
- Staatsschuld stijgt naar SRD 189,9 miljard
- Begroting 2026 fors verhoogd: uitgaven stijgen met SRD 16 miljard; tekort 5,1% BBP