Gedupeerden Schietbaanweg in het gelijk gesteld
De magistraat besliste ook dat de staat, in deze de ministeries van Ruimtelijke Ordening, Grond- en Bosbeheer (RGB) en Openbare Werken (OW), onrechtmatig hebben gehandeld. RGB door het uitgeven van de beschikking waarin in-en uitritten van eigendomspercelen aan Rambharos zijn toegewezen voor het maken van een parkeerplaats. OW heeft daarop onrechtmatig een bouwvergunning voor het optrekken van een muur om de parkeerplaats afgestaan.
Nadat rechter Charan het lijvig vonnis had opgelezen, kwam de emotionele ontlading bij de gedupeerden, de families Toelsie en Mangroe. “Ik ben verschrikkelijk blij, we hebben gewonnen. Eindelijk gerechtigheid”, zegt een zwaar geëmotioneerde Sita Mangroe aan Starnieuws, terwijl de tranen rijkelijk vloeien. Advocaat van de gedupeerden Chas Mijnals is erg ingenomen met het vonnis. “Wat daar is gebeurd, is buiten alle realiteit”, verwijst hij naar de muur die de familie Mangroe totaal heeft ingesloten. “Alleen al op basis van menselijkheid, kan dit niet.” Mijnals is blij met de overwegingen van de rechter, die zich ook plaatselijk had georiënteerd.
Bodemgeschil
Staatsadvocaat Armand van der San: “Dit wilde ik horen, ik heb vanaf het begin gezegd dat deze hele kwestie onrechtmatig is.” Het vonnis voorziet erin dat de gedupeerden binnen twee maanden in bodemgeschil, de intrekking van de beschikking voor de parkeerplaats dat is afgestaan aan Rambharos, vorderen. De rechter kon zich vinden in het spoedeisend karakter van de zaak en heeft daarom de voorlopige voorziening getroffen om de beschikking tot de uitspraak in bodemgeschil, op te schorten.
De zaak aan de Schietbaanweg heeft nationaal en internationaal veel aandacht getrokken. “Het geeft een beeld hoe het gesteld is met ons grondbeleid”, zei Van der San eerder tegenover Starnieuws. De gedupeerden hebben langer dan twee jaar naar hun recht op een normaal leven gezocht. Rechter Charan zei dat de staat de problemen creëert en dan zelf talmt om deze op te lossen. “Niemand heeft het recht om een ander tot gevangene in zijn eigen huis te maken”, schetste hij de situatie. Sinds 26 maart kan de familie Mangroe geen gebruik maken van haar inrit omdat daar een muur van 1.80 meter is opgetrokken.
Vandaag
-
10:47
Geld overmaken tussen banken voortaan sneller door modernisering betalingssysteem
-
08:45
Vrouw ernstig gewond bij woningbrand aan Ramgoelamweg
-
06:48
EBS zet juridische strijd tegen vakbondsleider Hellings voort met hoger beroep
-
04:51
Nat en benauwd: kans op regen- en onweersbuien
-
02:02
VES betwist begrotingstekort van 5,1%: Werkelijk tekort is 7,7% van BBP
-
00:59
Column: Terwijl iedereen wil scoren
-
00:00
Kabinet President krijgt begroting van ruim SRD 1,2 miljard
Gisteren
- Brug over oostelijke grens biedt ontwikkelingsperspectieven
- Derde helft WK 2026: Welke sub-Sahara Afrikaanse landen maken de beste kans?
- GBB moet SRD 128 miljoen betalen aan vonnissen, slechts SRD 32 miljoen op begroting
- Gewapende roofoverval aan Topaasstraat: circa USD 200.000 buitgemaakt
- Eerste editie van Boeken, Bier en Meer succesvol van start
- Simons: Onderwijs sleutel tot armoedebestrijding en duurzame ontwikkeling
- Grankreek eist duidelijkheid over onderzoek naar zandafgravingen
- Hof van Justitie ontbeert in begroting ruim SRD 300 miljoen
- Krachtige aardbeving treft Filipijnen, minstens 15 doden en tsunami-waarschuwingen
- Kluis met groot geldbedrag gestolen bij inbraak in cambio
- Quota Men Cook Out levert bijna US$ 150.000 op voor maatschappelijke projecten
- Bijna 90% begroting Openbaar Ministerie gaat op aan personeelskosten
- Warm en benauwd weer met kans op zware regen- en onweersbuien
- Iran vuurt raketten af op Israël na aanval op Beiroet
- Column: Feest van voetbal, schaduw van oorlog
- Regering in lastige positie bij zoeken oplossing asfalteringsproject Van ’t Hogerhuysstraat
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 927
- Derde helft WK 2026: Van 'groep des doods' tot verrassingen
- Sociale bescherming is een kinderrechtenkwestie
- SVB verdedigt keuze voor verkoop WK-kaarten via externe partij
- Begroting DNA stijgt met 53%; SRD 125 miljoen extra voor nieuwe vergaderzaal
- Woning Robijnstraat in vlammen opgegaan: bedlegerige man naar SEH afgevoerd
- Kinderen leren over de gevolgen van illegale visserij
- Een verdiende herwaardering van Ramsewak Shankar
- Politieagent in buik geschoten na achtervolging aan de Nieuw Weergevondenweg
- Nieuw Directoraat Burgerzaken krijgt begroting van ruim SRD 361 miljoen
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en regen
- 100 dagen oorlog tegen Iran: Trump slaagt er niet in steun in de VS te mobiliseren
- Staatsschuld stijgt naar SRD 189,9 miljard
- Begroting 2026 fors verhoogd: uitgaven stijgen met SRD 16 miljard; tekort 5,1% BBP